Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan költöztetek másik házba?

Hogyan költöztetek másik házba?

Figyelt kérdés

Már több éve egyedül élek egy várpalotai 2 szintes családiházban, amit egyre nehezebben tartok fenn, ráadásul a munkábajárás is egyre költségesebb a növekvő üzemanyagárak miatt, és sajnos a céghez nincs munkásjárat.

A napokban elgondolkodtam, hogy meg kéne válnom a háztól, és beköltözni Fehérvárra ahol dolgozom, venni egy kisebb házat valahol a város szélén. Tesóméknak van egy nagyon aranyos kis házuk külterületen, és csatornát kivéve minden van. Hasonlóba én is beköltöznék. Sajnos ehhez a házhoz érzelmileg is fűződök, mert szüleim építették, csak én 2007-ben megvettem tőlük, de persze nem teljes áron. Ők még élnek, és nem tudom mit szólnának ha eladnám.

Eleve azt se tudom, hogy mennyit érhet a ház, mert hasonlókat nem láttam eladókat, de Fehérváron se láttam még olyan hírdetést ami megfogott volna, lakásba viszont semmiképpen nem akarok költözni.

Hogy érdemes belefogni? Mindenképpen kellene egy értékbecslő, hogy tudjam meddig nyújtózkodhatok? Ti hogy fogtatok bele?


2023. okt. 16. 22:11
 1/5 anonim válasza:
100%

Fehérváron Pesti árak vannak, Várpalota ebből a szempontból olcsó


Hívj ki egy ingatlanost. Vagy többet. Hallgasd meg őket, szeretnék terjengosen beszélni. Elmondjak hogy van a piac most.

2023. okt. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ingatlanost kihagynám a buliból, nem szeretnék nekik többszázezret fizetni a semmiért. Ez a ház durván 120m2, és tudom, hogy Fehérváron drágábbak, de egy kb fele ekkora valószínűleg kijönne belőle külterületen, ahol azért olcsóbbak is, mint városon belül.
2023. okt. 16. 22:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ötleted sincs mennyit ér a házad és olyat sem találsz, amit szívesen megnéznél, úgy nehéz lesz.

1. Ki kell deríteni a házad értékét (ingatlanos, vagy értékbecslő, mindkettőnek fizetni kell), fel kell tenned a hírdetést (ezért is fizetni kell) és várni a jelentkezőket.

2. Keresgélj a házak között, kezdd el nézegetni őket.

3. Várj.

Ha sikerül eladni a házat és találtál olyat, ami tetszik, akkor tök jó.

2023. okt. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Megnézed a hasonló állapotú, méretű, felszereltségű környékbeli vagy hasonló településeken is (pl. Fehérvár környéki kisvárosok, ahol szintén van ez meg az...) lévő házakat mennyiért adják. (Számold bele, hogy most többen árulnak, mint vesznek, és amit látsz, az hirdetési ár, valószínűleg 10-20% alku lejön belőle.) Készíthetsz erről egy táblázatot is magadnak.

Ha eldöntötted az árat egy nagy sóhajjal, akkor patika tisztaságot és rendet csinálsz, és főleg selejtezel, majd világosban :) fotózol, aztán meghirdeted. Minden fontos adat legyen benne, cím (legalább utca), négyzetméter, gépészet, nyílászárók, szigetelés, építés, utolsó felújítás éve... Ilyesmik érdeklik az embereket. Alaprajz nagyon jó, ha van, akár csak egy kézi "móricka". Nagggyon érdemes az interneten (ingatlan.com, facebook marketplace, jófogás, esetleg otp ingatlanpont...) túl meghirdetni a szomszédok között vagy bárhol a környéken, mert sokan keresnek a meglévő lakhelyükhöz közel a nagyinak vagy a gyereknek vagy összeköltözésre vagy kiadásra...

Közben meg napi szinten szépen lehet kezdeni ingatlan-turistáskodni, hogy rágyere, hogy melyik környék tetszik és mit akarsz meg mit nem, hol tudod elképzelni magad, milyen kompromisszumot vállalsz pl. felújításban, utazásban, szomszédokkal... Ez azért általában nem az első ingatlan lesz, amit megnézel. Ahogy az eladás is általában hónapok alatt megy végbe. Ha jó az ár, lesznek érdeklődőid. Ha nem, akkor csak ingatlanosok fognak hívogatni. Nálunk több vevő is egymásra licitált, amivel jól jártunk végül, de ment vele az idő. Persze lehet, beleszeretsz valamibe és elviszik, de még mindig jobb, mint körül se nézni.

És mi is nyáron nézegettük pont Fehérvárat, mert vonzó a sok kényelmi szolgáltatás. De ami már zöldebb volt a város szélén, az nekünk nagyon zajos a vasút és az elkerülők miatt. Ami meg bent, az meg egyébként is :) De hát ez is biztos megszokás kérdése, csak nálunk ez egy fő szempont volt a jó levegő, meg hogy végre ne legyen egy folyamatos háttérzúgás és zsúfoltság és gyalog is élhető legyen, ne csak kocsival. Úgyhogy az eladás, majd két és fél hónap albérletezés és városjárás után végül teljesen másik várost választottunk - bár minket nem kötött a munka. Így összesen egy fél év volt onnan, hogy meghirdettem és saját magam intézve mindent eladtam és vettem egy másikat - ami mindenki szerint marha gyors és örüljek neki jelen piaci helyzetben.

Ja és ingatlanosok sem tudnak többet tenni, szóval meghallgatni lehet őket, de ha ráérsz, ott laksz, te ismered a házat, környéket, akkor sokszor csak gátolják az egészet, hogy még velük is kell egyeztetni (ezt vevőként többször tapasztaltam).

2023. okt. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ingatlanost kihagynám a buliból"


Sokan mondták ezt aztán azóta is árulják vagy áron alul adták el. Másfél éve látok egy házat ugyanolyan árba hirdetni és ingatlanosok segítséget nem kérik. A fényképen és a leírás minősége iszonyatosan rossz, senki soha nem fogja megvenni. Annyival többért adod el mint az ingatlanos díja és máris nem kell bajlódnod senkivel és senkivel. A vevőkkel is elég már csak az ügyvédnél találkozni és ennyi.

2023. okt. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!