Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan kezdjek élni, hogy...

Hogyan kezdjek élni, hogy legalább 30 éves koromra (23 vagyok) lehessen egy saját, picike kis lakásom?

Figyelt kérdés

Mostanában, amikor már egyre inkább látom, mégis mennyibe kerül megélni nap mint nap, elkezdett foglalkoztatni a kérdés.


Jelenleg adómentesen kb. 280 000 Ft nettót keresek.


Állandó kiadásaim:


Lakbér: 35 000 Ft*

Rezsi: ~15 000 Ft

Net: 4 000 Ft

Telefon: 5 000 Ft


Ezeket levonva marad 220 000 Ft.


Élelmiszer vásárlásban ha picit ügyesebb lennék, maradna végső megtakarításnak 160 000 Ft.


De vonjunk ki még 10 000 Ft-ot egyébre (kikapcsolódás, stb.), és akkor könnyebb 150 000-rel számolni.


Szóval 150 000 Ft megtakarítás havonta


(a jelenlegi munkámmal, amit valószínűleg nem fogok sokáig csinálni, mert 12 órázom, korábban pedig részmunkaidőban kerestem ennyit, home office-ban... és igen, mostmár én is látom, szar a multi, szar a multi, de nyilván könnyebb volt mellette az élet, mint most recepciósként).



Milyen 'bölcs' döntéseket tudok hozni most, hogy 30 éves koromra lehessen egy legalább ilyen lakásom (stúdió lakás, nem rossz - de nem is luxus, félre ne értsetek - környékén)?


Az első lépést tudom, jobb munka találása, rajta vagyok.


Extra keresetnek bevethetném valamelyik készségemet, pl. a nyelvtudást (angol, francia, olasz). Hosszútávon tervezek befektetni egy kalerába, mert korábban fotóztam, de egyesületen belül, így nincs saját gépem, de nagyon hiányzik, és mások szerint van hozzá szemem, talán ezt is kamatoztathatnám.


De ez eddig mind csak elképzelés.



Köszönöm előre is a válaszokat!



2023. okt. 21. 22:30
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:
*kamerába
2023. okt. 21. 22:31
 2/44 anonim ***** válasza:
24%
Menj el szavazni, de ne a fideszre!
2023. okt. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
A lakbért egyébként keresethez mérten növelném (szüleim nem várnák el, de nyilván én nem szeretnék többet fizetni, tudom hogy ebből a szempontból túl szerencsés vagyok, nem szeretném kihasználni, viszont most épp "felállóban" vagyok, mert a home office után 2,5 hónapig nem volt kerestem, utána jöttem a jelenlegi munkahelyemre).
2023. okt. 21. 22:35
 4/44 A kérdező kommentje:
1#: az alap - járok, és nem rájuk szavazok... de ezt sajnos csak 4 évente tehetem meg én is :D
2023. okt. 21. 22:36
 5/44 A kérdező kommentje:
*de nyilván én SZERETNÉK többet fizetni
2023. okt. 21. 22:38
 6/44 anonim ***** válasza:
27%
én is 23 vagyok. De fura hogy én is mindig úgy tekintek a jövőre hogy egy 30 évesen mim lesz stb
2023. okt. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
2# És ha belegondolok, hogy mondjuk 15 évesen mit hittem, 23 évesen lim lesz, akkor nem sok jóval kecsegtet az a 30. életév sem 🤣
2023. okt. 21. 22:57
 8/44 anonim ***** válasza:
0%
Hat.. meg van egy 7 ev. Bar eddig se lett kva sok mindenem, max jo sok agyfasz meg egyebek.. Na de meg azert egy 7 ev kitudja mi lesz😂😂
2023. okt. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
33%

Nekem ugy nem jott ossze 30 evesen hogy szulokkel eltem, 150 az lofutty, ha nem tudsz evente minimum 5-6 milliot felre tenni akkor nem sok etelme van lakasra gyujteni.. annyival megdragul evente h mindg 0ban leszel

Ne ess a lo tuloldalara, kolts magadra, szerezz elmenyeket, mert ugy jarsz mint en, gyujtogettem, nagyob sok mindenrl lemondtam, aztan se elmeny, se lakas, oda a 20as "fiatal" evek

2023. okt. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
28%

Lepontozhattok nyugodtan. De tudjátok hogy ez el lett b..va rendesen. Az első kétharmad után kellett volna megfogni a gyeplőt, de hagytátok. Most tessék, lehet sírni hogy nincs pénz lakásra.

Már mindegy. Nem lesz saját ingatlanotok ha csak nem bőven az átlagkeresett feletti bevételetek van havonta. 2.-3.-4. állás, vagy külföldi munkavégzés. Máshogy, jó végzettség és állás nélkül nem megy.

Nekem van saját házam, de nem sokkal jobb a helyzetem, mert kéne rá 15-20 milliót költeni hogy jó is legyen. Nem lesz annyim sosem.

2023. okt. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!