Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van értelme novemberben lakás...

Van értelme novemberben lakás értékesítésbe fogni?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy a hideg időszakban lelassul az ingatlanpiac, az emberek nem szeretnek télen pakolni, költözködni, és Márciusban éled újra ez a tevékenység. Ez tényleg így van? Ha most elkezdem hirdetni a lakásom akkor sokkal kisebb hatékonysággal éri el a lehetséges vevőket, mint fél év múlva a tavasz kezdetekor? Mivel a hirdetések feladásának és megújításának van költsége, ezért nem mindegy.

2023. okt. 24. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Lehet, hogy statisztikailag van ilyen tendencia, de a gyakorlatban hülyeség lenne ezzel foglalkozni.
2023. okt. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ahogy van olyan ember, aki ilyenkor akar eladni, úgy olyan ember is van, aki ilyenkor akar venni. Ha valaki eldönti, hogy költözni akar, akkor szerintem nem fog várni csak azért fél évet, mert hát "jön a hideg idő".
2023. okt. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb mindegy mikor hirdeted, aki akar venni az akkor fog mikor megtalálja az "igazit". Ha te nem teszed fel mert hideg van, lehet sok vevő jelöltet vesztesz.
2023. okt. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Csónakot, biciklit meg napolajat tényleg ritkábban vesznek novemberben, lakásnál szerintem nem számít.
2023. okt. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha milliókért árulsz valami, akkor ne már az ingatlan.com havi költsége fogjon vissza. De lehet ingyen is hirdetni marketplace, jófogás, otp ingatlanpont... Igen, lassabb a piac télen, de lehet, te pont most fogod eladni, mert ez csak statisztika. Szóval döntsd el, tényleg költözni akarsz-e és ha igen, akkor vágj bele, ha annyira még nem, akkor úgyis minden el fog bizonytalanítani.
2023. okt. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%
Tény és való, hogy télen nem szárnyal az ingatlanpiac, de nem azt jelenti hogy 0 a forgalom. Esély van ez eladásra, csak kevesebb mint tavasszal. Ha van sürgető tényező akkor persze hirdetni kell, ha semmi sürgős dolog nincs akkor én februárban kezdeném hirdeti a lakást.
2023. okt. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
# Motorral van még így. Ingatlant folyamatosan hirdetni kell
2023. okt. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
december 31ig van csok, most pörög a legjobban a vásárlás itt az év végi kapkodásban.
2023. okt. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor veszünk ingatlant, amikor találunk jót. A lakásunkba januárban költöztünk, a házunkba 5 évvel később, decemberben. A felújítás már egy hónappal korábban kezdődött.

Biztos nem vártam volna csak azért a vásárlással, hogy ne télen kelljen ezzel foglalkozni. És bizton állíthatom, hogy a környezetemben mindenki így tesz.

2023. okt. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én eddig mind a 4 ingatlanomat vagy tavasszal vagy nyáron vettem és adtam is el, pedig tudatosan nem figyeltem erre hogy ne késő őszre vagy télre essen a tranzakció. Akárhogy is lepontoztatok, akkor is jobban pörög a piac tavasztól szeptemberig. Nyilván a mostani helyzetet a CSOK kivezetése felülírhatja, de az az extra tényező.
2023. okt. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!