Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az uj CSOK+ miatt bekovetkezen...

Az uj CSOK+ miatt bekovetkezendo 15-30 millio ftos aramelkedesbol adodoan sok olyan hazas, egyedulallo fog elkoltozni (vegleg) kulfoldre, aki amugy itt maradt volna ?

Figyelt kérdés

En sajnos erre a sorsra jutottam.


Jovo ev vegen tudtam volna lakast venni, 50 millioert, de ez addigra minimum 70 lesz.


Ennyiert inkabb Ausztriaban nezek egy kisebb garzont.. (NEM Becsben!)


2023. okt. 26. 14:12
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
En nem szeretnek gyereket, ahogy a felesegem sem, igy mi a CSOK es a CSOK+ -bol csak az aremelkedest "elvezhettuk", alberletbe szorulva.
2023. okt. 26. 14:14
 2/24 anonim ***** válasza:
29%

Te amúgy jós vagy? Vagy ezeket a számokat miből szedted?

Lottószámokat esetleg le tudnád írni jövő hétre vonatkozólag? Köszi!

2023. okt. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
67%
Én nem hiszem hogy olyan marha nagy növekedés lesz ettől, max nem zuhannak be az árak,recesszióban vagyunk,nem hiszem hogy pont most akarnak tömegesen eladósodni és komoly kötelezettséget vállalni egy életre,amikor bejelentették hogy jövőre nem lesz csok azt jósolták hogy sokan fogják még idén igénybe venni felnyomva az árakat,semmi nem lett belőle.
2023. okt. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%

Nem kell nagy jósnak lenni ahhoz, hogy valaki megjósolja ezeket az árakat, elég az előző CSOK-ból kiindulni, persze az ingyen hitel volt, de a mai inflációs környezetben, a piaci kamatokhoz viszonyítva ez is ingyen hitel.


+15-20%-os drágulás alsó hangon simán lesz, ehhez nem kell nagy jósnak lenni, de az is elképzelhető, hogy a támogatások itt is beépülnek az árakba.


Azért 10% önerőt egy CSOK-osnak összeszedni rohadtul nem nagy dolog.

2023. okt. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem szeretnél gyereket? Ha igaz amit írsz, akkor már most van anyagi lehetőséged hozzá, hogy gyereket vállalj.

Pont ezt akarja a politika, hogy aki abban a korban van az vállaljon gyereket, és ne gyerektelen párként éljenek a maguk hobbijának, szórakozásának. Mondjuk nekem ez jutott csak biológiai okokból.

Az intézkedések(bármilyen) mikor nem nyomásgyakorlás az állam részéről? Nekem maradt az önmegvalósítás, több diploma, nyelvek tanulása, utazások, több ingatlan megvásárlása jóval később. Egzisztenciális gondom nincs már régóta, de hidd el nem az az ideális ha másként is lehet.

2023. okt. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
#6: Nem gondolom, hogy a kormanyunk feladata eldonteni, en-es a felesegem szeretnenk-e gyereket vallalni. 🙂
2023. okt. 26. 15:40
 7/24 anonim ***** válasza:
20%

Te egy komolytalan ember vagy, ennyiből le lehetett szűrni.

Sírsz itt, hogy milyen árak vannak, meg magyarázod külföldöt.

Hát takarodj akkor Bécsbe és vegyél ott, szerinted kinek hányoznál?

De egy szelektív kukára sincs pénzed, nemhogy bécsi házra.

...

2023. okt. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
A kormány nem is dönt helyettetek arról, hogy akarsz-e/csinálsz-e gyereket vagy sem. Csak azt segíti annak aki vállal és szül gyereket. Nem kötelező szülővé válni. Én is boldogultam minden szoc támogatás nélkül. Hosszú idő alatt kiegyenlítődik a helyzet. A gyerek sokba kerül az évek alatt, amit ti nem költötök el gyerekre az megmarad nektek ingatlanra.
2023. okt. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
28%

"Jovo ev vegen tudtam volna lakast venni, 50 millioert, de ez addigra minimum 70 lesz."

Minek ilyen drágáér venni? Az én szememben nincs az a lakás ami ennyit ér. Töredékéér vettem felújítandó házat vidéken...

Bolond az akinek 50milliója van és ezt odaadja egy lakásért, amikor feleennyiér vidéken palotát lehet kapni!

2023. okt. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
28%
Biciklitárolót se tudnál venni 5nm-en nemhogy 50 nm-es pesti lakást 50 milkáért
2023. okt. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!