Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy egy gyenge trükk az...

Egy egy gyenge trükk az ingatlanostól, hogy bejusson a lakásomba, ahol nem akarom őket fogadni?

Figyelt kérdés

Ki van írva az eladó lakásom hirdetésében, hogy ingatlanosokkal nem működöm együtt.


Felhív egy ember, és azt mondja, hogy pl. Kovács János ügyfele megbízásából érdeklődik, szeretné megtekinteni az ingatlanomat, hogy az ügyfele számára egy felmérést készítsen energiahatékonysági, és befektetési szempontból.


Elhajtottam. Jól tettem?


2023. okt. 26. 20:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Úgy csinálod ahogy neked tetszik.
2023. okt. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Igen, jól tetted. A helyszínen meg az orrod alá tolná a megbízási szerződést, hogy majd ő hirdeti az ingatlant.
2023. okt. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Simlis sok ingatlanos.

Nálam bejelentkezett egy vevő.

Megjelenéskor hozta egy "ingatlanos" ismerősét, hogy tanácsot adjon neki.

A végén kiderült hogy mindkettő ingatlanos, de ezt is titokban tartották.

Elhajtottam a picsába mindkettőt.

Soha ne állj szóba ingatlanossal, trükkös genyláda mind.

2023. okt. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2023. okt. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Nem biztos, hogy jól tetted. Én ha kinéznék egy ingatlant akkor előtte magam helyett egy ingatlan műszaki állapotfelmérőt küldenék, és ha ő rábólint csak utána beszélnék veled.
2023. okt. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem valamit félreértettél.

Nem az ingatlanos megbízásából nézte volna meg a lakást, hanem az ingatlanos ÜGYFELE megbízásából, aki talán megvette volna a lakást.

Természetesen azt engedsz be akit akarsz, de egyszerűbb lett volna azt mondani neki, hogy meg van a lakás energetikai tanúsítványa, azt szívesen megmutatod/elküldöd neki és kérdezzen nyugodtan telefonon bármit még, megmutatni a vevőknek szeretnéd csak a lakást.

Simán lehet hogy az ingatlanos csak látta a hirdetésedet és a vevő fizetne neki ha sikerül ingatlant találnia a számára. De éppen úgy lehet az is, hogy csak arra voltak kíváncsiak valakik ezzel a sztorival, hogy üres-e az ingatlan, mert be akarnának törni. Vagyis azt soha nem mondd majd el, hogy mikor van bárki is ott.

Nem baj hogy elküldted, de legközelebb talán érdemes más utat választani, hátha mégis egy vevő lett volna a végeredménye.

2023. okt. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Dehogy, ez csak egy trükk.

Mindig azt mondják hogy a vevője pont ilyen lakást keres.

Persze ahogy aláírtad a megbízási szerződést, utánna hirtelen külföldre utazott a vevő.

Ugyanez lesz itt is.

2023. okt. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

Tök poén, mert mi pont engedtünk egy ilyennek, de kicsit más volt a sztori. Tudtuk, hogy van egy ingatlanos, aki a harmadik lakást adta el a házban és van egy külföldi befektetője, aki éppen lecsúszott az utolsóról. Beszéltünk vele, igazolta, hogy így van, de csak akkor hozza, ha aláírtunk, illetve utána rögtön mutatja is neki facetime-on. XD Jólvan mondom ez tuti kamu, valami kollégája, vagy tudom is én, de kisbabánk volt, már felújítottunk ezerrel, költözni szerettünk volna, a bánatnak sem volt kedve és idegrendszere mutogatni a lakást, meg fogadni a telefonálókat, akiknek a 90%-a ingatlanos volt.

Megállapodtunk, megmutatta a vevőjelöltnek, majd eltűnt az ingatlanos. 2 nap múlva hívott, hogy ajánlatot tett rá a befektetője, a vételár alatt 1,5 millióval. Megbeszéltük, hogy közölje meg, abból pont kijön a díja és mindenki boldog lehet. Következő nap hívott, hogy elfogadta, mehetünk adásvételit írni. Nem látta a lakást és csak a szerződés reggelén repült haza, aláírás után beugrott 5 percre szétnézni, majd este visszarepült.

Nekem bőven megérte az ingatlanos jutaléka.

De nyilván ez a ritkább eset. Nem tudhatod, hogy jól döntöttél-e. Az a gyanús, hogy normál ingatlanosnak nem igen van arra ideje, hogy telefonálgasson random eladóknak. Ha vevői oldalról van megkeresés próbálnak saját repertoárból villantani, vagy más ingatlanosokkal összedolgozni, nem ilyen dumákkal megkeresni random hirdetőket.

2023. okt. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

99%, hogy ha elhivod akkor azzal kezdte volna, hogy ird alá vele a szerződést. Az is szinte 99%, hogy nem volt rá konkrét vevő jelöltje.


Én mondjuk ha nekem nem nagy macera odamenni a lakáshoz elhivtam volna, aztán semmit nem irok neki alá, kb. ez érte volna meg az 1%-ot :)

2023. okt. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%

"Ki van írva az eladó lakásom hirdetésében, hogy ingatlanosokkal nem működöm együtt."

Én éppen fordítva csinálom.

Beleírom a hirdetésbe, hogy az ingatlanközvetítőkkel szívesen beszélgetek telefonon az ingatlanról 1000 Ft/perc díjazással. Valamint szívesen tartok ingatlanközvetítőknek lakásbemutatót 1 óra időtartamban, 60.000.- Ft díjazásért, amiben egy kávé, frissítő és pogácsa is benne foglaltatik. Amikor telefonon lakásügyben felhívnak, akkor a bemutatkozása, vagy ha az nincs, a kérdése után egyből megkérdezem:

- Ön ingatlanközvetítő? Indíthatom a stoppert?

[Ha értetlenkedik, vagy habog, vagy nem válaszol, akkor udvariasan megkérem, hogy olvassa el legyen szíves figyelmesen még egyszer a hirdetést, és akkor meg fogja érteni, hogy mit és miért kérdeztem. És leteszem.]

nov. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!