Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi idő alatt szokta az...

Mennyi idő alatt szokta az ember megtalálni a vásárolni kívánt lakást vagy ez szerelem első látásra működik?

Figyelt kérdés

Nagyjából fél éve keresek lakást Budapesten. Az anyagi keretem is a keresendő lakáshoz magasabb egy 5-10 millióval, de ennek ellenére sem találtam még egyet sem amire azt mondtam volna, hogy na ez király holnap irány az ügyvéd. A múltkor azon agyaltam, hogy biztos az anyagi kerettel van gond és néztem kíváncsiságból 10-20 millióval drágábban is lakást, amennyi a keretem de még azok se jöttek be, szóval tényleg nem ez a dolog.

Vagy ennyire válogatós volnék? Igazából kertes házban nőttem fel és egyik lakás sem hozza azt ez nyilvánvaló, de nincsenek nagy igényeim.

2 különnyíló szoba, cirkófűtés, 1950-es évek után épült. A keret rá majdnem 60 millió Ft Budapesten, de semmi.


2023. okt. 27. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírsz abból én az ingatlan.com-on 418 találatot szűrtem le. Csak van még valami + kritérium, amit nem említesz.

Pl. nagy terasza legyen, zöld övezeti legyen, de x és y kerület kizárva, vagy kertkapcsolatos legyen vagy saját körbekerített telke legyen, legyen hozzá ingyen parkoló stb. nézzen a budai dombokra, vagy nem tudom..

Én azért ebből tudnék választani ha olyan a helyzet.

2023. okt. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, azt nem említettem, hogy a külső kerületek annyira nem jönnek be. Sajnos a munka miatt nagyon sok utazással járna pl. a 18-ból bejönni, amit amúgy nagyon szeretek, de legalább 60 perc út, oda vissza 2 óra.
2023. okt. 27. 13:38
 3/11 anonim ***** válasza:

Oké, akkor XIV, XIII, VI, VII, VIII. tisztviselő telep, IX, XI, II. XII. XI kerületek belső részei jöhetnek szóba.

Lehet-e földszinti vagy tetőtéri vagy az kizárt?

Legyen-e erkély vagy terasz?

Parkolás, saját parkoló megléte az árban az mennyire fontos?

Hány lakásos legyen maximum a lépcsőház?

Tégla, zsaluzott beton vagy középblokkos házak jönnek be vagy mindegy?

Lehet-e magas liftes ház vagy sem?

Max hanyadik emelt jöhet szóba?

Főútvonalakon (pl. Hungária krt.) fekvő lakások kizárva vagy nem gond?

Teljesen felújított legyen vagy csak a nagy dolgok legyenek felújítva, mert egy laminált parketta vagy padlószőnyeg csere egy átfestés nem probléma.

Ezeket megírod megmutatom, hogy én mit választanék a helyedben.

2023. okt. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi másfél évig kerestük az álomházat, mindig volt valami gebasz vagy egyszerűen csak nem felelt meg a valóság a hirdetésnek, több ezer km-t autóztunk feleslegesen, mert az ingatlanosok a csillagokat is lehazudták az égről. Kitartást és nehogy belemenj olyanba, aminél nem érzed azt, hogy igen, ezt akarom.
2023. okt. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Csak a Pesti oldalban gondolkozok.

A 8. kerületet leszámítva bármelyik jó az általad felsoroltjai közül.

Minimum első emelet, ha panellakás, akkor 2. emelet (az első nagyon alacsonyan fekszik).

Tetőtéri / zárószinti is belefér. A 2 szoba legyen különnyíló, szóval ne nappali + 1 szoba legyen. Konyha mérete megint nem lényeg, fürdőé se.

Jó a hungária akár példának, meg még az azon túl eső zuglói részek is.


Nem muszáj teljesen felújítottnak lenni, de max egy tisztasági festést akarok rákölteni. Tehát nem akarok már kőműves munkákat, meg a fürdőt szétverni, ilyenekre nem akarok költeni. Túl nagy lakást sem akarok, szóval 70 nm-es lakásba se akarnék költözni óriási terekkel.

Kb. ennyi ami eszembe jut.


Ez a 40-65 nm közötti ami szóba jön

2023. okt. 27. 15:08
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak én döntöttem lassan. igen, sokszor van, hogy teljesen más élőben. Amúgy nekem a legszembetűnőbb, hogy sokkal kisebbek a lakások élőben, mint a fotókon. Képeken minden olyan tágasnak és világosnak tűnik, de hát szerintem szerkesztik a képeken még a fényerőt is. fene tudja
2023. okt. 27. 15:08
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok ismét.


Azért tűnnek nagyobbnak a képeken a lakások, mert széles látószögű módban fotózzák, ezt ma már a legtöbb okostelefon is tudja.


Nálunk a párom ragaszkodott nagyon bizonyos feltételekhez és ebből nem engedett, aminek nagyon örülök, mert én már annyira bele voltam fáradva az állandó keresésbe, hogy hajlandó lettem volna megalkudni. Így viszont tényleg olyat vettünk, amilyet akartunk. Igaz, néha majdnem feladtuk, de aztán mindig újult erővel sikerült belevetni magunkat. Nagyon nehéz megfelelő lakást/házat találni. Ezt bizonyítja az is, hogy mi egy olyan lakást adtunk el, ami nagyon jó helyen volt, mégis csendes környéken és a meghirdetéstől számítva két héten belül eladtuk úgy, hogy válogatni tudtunk az ajánlatokban.

2023. okt. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A fotók csalnak ez tény. Nem direkt, ha én fotózom a lakásom akkor is sokkal nagyobbnak tűnik, mint a valóság. Ezt bele kell kalkulálni a hirdetésekbe.
2023. okt. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egy idő után rááll az ember szeme a képek torzításaira. Amikor a lakásunkat kerestük, 3-4 hónapig nézegettük a hírdetéseket, de nem nagyon jött olyan, amire képek alapján azt mondtuk volna, hogy egyáltalán elmennénk megnézni. Aztán a férjem dobott át egyet, ami nem annyira tetszett, de mondtuk, hogy oké, legyen ez az első, amit megnézünk, valahol el kell kezdeni. Beleszerettünk, nyaraltunk rá egyet, majd megvettük.

A házunkat 2,5 évig kerestük, de szerintem az sokkal nagyobb feladat, mint egy lakást kiválasztani, amit ráadásul mi lépcsőfoknak szántunk, vagyis tudtuk, hogy nem maradunk itt. Ráadásul anyagiakban is állandóan szaladtak előttünk az árak...

2023. okt. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Alábbiakat nézném meg a helyedben. (Jó tanács, hogy sosem azt kell nézni a mostani tualj milyen bútorokkal rendelkezik, ettől mennyire sötét vagy szomorú a lakása. Panelt nem vennék ha megengedhetem magamnak ha a tégla lakást. A legtöbb panasz panelből érkezik hozzánk a hivatalba, mint csótány, ágyi poloska, patkány vonatkozásában. Elég ha egy lakó renitens.)

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2023. okt. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!