Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy és mikor sikerült saját...

Hogy és mikor sikerült saját ingatlant venned?

Figyelt kérdés

Én 3-4 évvel ezelőtt teljesen kilátástalannak láttam a helyzetünket. Hiába tettünk a párommal minden hónapban félre, otthon laktunk mindketten, volt fundamentank, el sem tudtam képzelni hogy lesz saját otthonunk.

Végül úgy döntöttünk -mivel egybekent is szerettünk volna babát - felvesszük a babavarot. 2021-ben kezdtük el az egészet, akkor is megkaptuk, hogy jajj most nem szabad házat venni. Kevesebb, mint 27 millió forintért sikerült venni egy 100 nm-es családi házat Pest megyében, fél órára Budapesttől.

Nyilván az évek alatt alakítjuk ízlésünk szerint (falfestes, burkolat), illetve épp most szigeteljuk le, de ez a legkevesebb. Babavaro+ lakáshitel összesen 80.000 Ft havonta, egy percig sem bantuk meg.

Van egy ház, amit pár utcára innen néztünk, akkor 31 millió Ft volt. Azóta is eladó, most 61 millió forintért.

Mindezt azért írtam le, mert az egyik rokonomek is épp otthont keresnek maguknak és elképesztő áron vannak az ingatlanok, baromi nehéz az egész.

Nagyon kíváncsi vagyok a ti tortenetetekre is, mennyire volt szerencsétek, mik a tervek, hogy látjátok a dolgokat.



2023. okt. 30. 11:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
75%
Eladtuk a lakást, amiben éltünk és 2 kisebbet vettünk belőle.
2023. okt. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%

Nem sikerült még, én mindig ilyen sereghajtó voltam pénzben.

Mindig egy kicsi hiányzott és mindig arra gondoltam, hogy na majd hátha megáll jövőre és majd akkor esetleg tudok venni.

2021-ben voltam biztos benne, hogy most már megáll a piac ára, akkor vett közeli barátom lakást, és akkor lett volna lehetőségem nekem is venni, de akkor is hiányzott kb. 3 millió Ft a lakáshoz.

Na most ezek a lakások 2x annyiba kerülnek, ezt szó szerint értsétek.

23,5 millió lett volna a kinézett lakást, de nekem nem volt csak 20-am hitellel mindenestül, de nem láttam rá esélyt, hogy tovább drágul.

Most ugyanazon a környéken 40 millió fölött vannak azok a lakások. Én meg nyilván nem raktam félre 2 év alatt 20 milliót gondolhatjátok, szóval a pechsorozatom nem szakadt meg.


Végül eljutottam oda most így 2024-hez közel, hogy mindenképp venni akarok valamilyet, csak nagyobb hitellel és futamidővel.


Még a lakással kapcsolatos részleteket nem sikerült eldöntsem, de jövőre mindenképp akarok lépni a helyzet miatt.

2023. okt. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
83%

Örökölt lakást kaptam.


27 F



Ez egy három emeletes,harmadik emeleti,erkélyes, 2 szobás téglaépítésű lakás, szocreál stílusban épült 1952-ben.



Tanácsi/bérlakásnak



Mikor elkészült a lakásnak az első lakói a nagyszüleim voltak friss házasként 1952-ben.



Édesapám már ide született 1964-ben.



Majd mikor 1990-ben megkezdődött a bérlakások privatizációja nagyapám megtudta vásárolni jutányos áron.



Nagyszüleim után az akkor már szolgálati lakásban élő édesapám örökölte meg a lakást.


Ahogy megörökölte a lakást a szolgálati lakását vissza kellett adnia.



Megnősült és ebbe a lakásba költöztek édesanyámmal.



1996-ban én is ebbe a lakásban születtem.



Majd 2016-ban a szüleim a megtakarítasukból vásároltak vidéken egy házat ahol a mai napig is élnek.



2016-ban 20 éves dolgozóként kaptam meg ezt a lakást tőlük a szüleimtől ajándékba.



Az elmúlt 7 évben pedig lassacskán sikerült teljesen felújítanom.


Igazából,ha nem kaptam volna meg a szüleimtől a lakást, elképzelésem sincs miből lenne valaha is saját, lakásom

2023. okt. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
56%

Az árak elszállása előtti utolsó pillanatban (2017-2018 környéke) sikerült venni egy megyeszékhelyen lévő 100 m2-es lakást garázzsal, 20+2 millióért. Forrása egy nagyszülőktől örökölt kisebb lakás eladása, és szülői segítség.

Most 2023-ban a lakás értéke kb. 90 millió, a garázs 8 millió. Ha akkor nem sikerül meglépni, ma már teljesen esélytelen lenne.

2023. okt. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
50%

4-es, nem tudod mikor vetted pontosan a lakást "2017-2018"?

Vagy ennyire rossz a memóriád, hogy egy ilyen nagy dologra se tudsz 5 évre visszamenőleg visszaszámolni?


Vagy a megfejtés, simán csak kamuzol és nem vettél te semmit, nemhogy 90 milliós lakást.

2023. okt. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
54%

Nekem egyedül sikerült, 29 évesen, sok szerencsével, meg persze lemondással.


Budapesttől 30 km-re vettem 16M-ért ikerházfelet 2021 elején. Már akkor hihetetlen olcsónak tűnt, volt pár buktatója, de bevállaltam, mert elég volt hozzá pár millió önerő, amit előtte egyedül spóroltam összes budapesti albérlet mellett.


Szóval belevágtam, elhárultak a buktatók, 2 év alatt sikerült belül teljesen felújítani. A lakáshitelem 62ezer Ft, a lakás 120 nm, a telek 900 nm, azóta mellém építettek nagyon sok új házat, ennek is felment rendesen az ára.


Az ikerház másik felét most a szomszédom 66-ért árulja, kicsit rosszabb műszaki paraméterekkel és rosszabb energetikai besorolással.


Szóval én nagyon jól jártam, meg is becsülöm.

2023. okt. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
39%
5: menj orvoshoz, hátha segít.
2023. okt. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
55%
Orvos neked kéne, bár hazugság ellen az sem segít
2023. okt. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
12%

Ócska kis irigy proli vagy te szerencsétlen. Mi értelme lenne itt és ilyesmiben hazudni? Kinek mivel lesz jobb vele? Egyébként tényleg fogalmam nincs, hogy 2017 vagy 18, elő kéne szedni a papírokat, de semmi jelentősége.

Fáj hogy nekem sikerült?

2023. okt. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
82%

9#

Ezen a ponton már én se hiszek neked.

Én arra is emlékszem pontosan,hogy melyik év,melyik hónap,melyik napján aludtam először a lakásomban.


Kizárt,hogy arra az évre ne emlékezzen valaki,hogy mikor vásárolta meg az első lakását.


Az első szexre is emlékezek,hogy melyik évben volt

2023. okt. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!