Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Annak ellenére, hogy nagyjából...

Annak ellenére, hogy nagyjából 10 millió Ft-tal több keretem van, mint a panellakás, érdemes még is azt venni, ha az tűnik számomra a legjobb döntésnek?

Figyelt kérdés

Nagyjából 10-15 millió Ft-tal vagyok a panellakás fölött, mint lehetőség lakásvásárlásnál, de a gondom az, hogy nem találok 1+2 fél szobás lakást ami kielégítené az elképzeléseimet.

Panellakásból viszont vannak ezek a különnyíló 3 szobás vagy 2+1 egybenyíló szobás lakások.

Nagyjából ezért a pénzért még a budai oldalon is szóba jöhet bármelyik kerületben a panellakás, bár kicsit húzom a szám miatta.

De ott is láttam, hogy vannak jobb társasházak, ahol van 2 db lift, kicserélték a felszálló áramvezetékeket, szóval nincs fesz. probléma sem.

A panelprogramos lakások szigetelése is jó, nyáron meg már mindenhova kell klíma.


Az már más nézőpont, hogy mennyire megemészthető 2023-ban egy panellakást venni 50-60 millió Ft között?

60 millióért már van 2023-as átadású 13. kerületi lakás is ami 40 nm körül van.

Egyelőre én egyedül költöznék de nem szeretnék kicsi lakásban élni, szeretnék teret adni a baráti körnek, ha átjönnek ne kelljen egy kis helyiségben nyomorogni.


De a végső kérdés végül is a fő kérdés is, hogy mennyire bölcs döntés panellakásba fektetni a pénzem, ha semmi más vagyonom nincs mellette? Szóval ami most készpénzem van azt mind bele fogom nyomni a lakásba.

Fővárosi ingatlan csak nem fog bedőlni, ezeket a panelokat meg felülvizsgálták és -elvileg- 250 évet bírnak majd, az meg legyen már az unokám gondja, nem?


2023. okt. 31. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Inkább plusz hitel és normális téglalakás, mint egy panel. A lakók összetételére is gondolj kérdező. Én nem tudnék együtt élni olyan emberekkel 🫤
2023. okt. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ahhoz ami hasonló lenne téglában, az nekem 20-30 millió hitel volna. Annyit nem veszek fel, sőt igazából az egészet hitel nélkül akarom lenyomni.

Nem szeretek tartozni senkinek.

Proli mindenhol él, nem láttál még gazdag bunkót? :) Nem pénz kérdése, hogy ki milyen. Amikor 2021-es átadású garzonban laktam tele gazdag külföldivel tudnék róla mesélni sokat.

2023. okt. 31. 17:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A gazdag külföldi aki Magyarországon él az egy külön állatfaj...


Vannak normális környékek is. 2000-es évekbeli társasházak kertvárosi részeken, mint pl Újbuda, Zugló bizonyos részei.

2023. okt. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Tégla jobban tartja az értékét, de igazából a környék mindig, ami legjobban számít, szóval erre így nem lehet válaszolni.
2023. okt. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Gazdagrétnek miért gazdagrét a neve? Tele van felújítatlan panellakásokkal, ami nem panelprogramos ott általában spórolásból nem vállalták be többségében, nem?
2023. okt. 31. 17:58
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Gazdagrétet már több száz éve Gazdagrétnek hívják. A paneleket csak az 1980-as években kezdték el építeni és gondolom a nevét nem akarták megváltoztatni a lakótelep miatt.
2023. okt. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Így már értem, köszönöm a segítséget
2023. okt. 31. 18:12
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

A tégla lakások már nem azért dragábbak, mert "nempanel", hanem mert kifizeted a telekár többletet. Kevesebb emelet, lakásarányosan nagyobb közös területek, stb...

Nem feltétlenül jobb a tégla, teljesen lakóközösségfüggő. Pont, ahogy a panel is.

A környéket és a házat kell megnézni, az megváltoztathatatlan, míg magán a lakáson tudsz javítani.

Én sok különféle lakásban laktam Budapesten, leginkább a budai oldalon, a legjobb az volt ami kb a 90-es években épülhetett, sokemeletes, beton.

A masodik legjobb pedig egy 10 emeletes panel.

A sokak által istenített téglalakásokkal sosem volt szerencsém.

A gangos házaknál nyomorúságisabb hely szerintem már csak a putrisoron létezik.

2023. okt. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%
Nem. Ha megteheted ne panelt vegyél, pláne nem 10 emelet liftes házban. Csak 1 tulaj legyen a tömbben, aki elveszi a kontrollt az élete felett és oda a nyugalmad. Elkezd gyűjtögetni. Jön a csótány a lakásából, semmi sem állítja meg a panelban, minden tömbben lakó részesül az örömből. Más típusú épületben nem az a helyzet, ha van is ilyen tulajdonos a tömbben nem tud hozzád átmenni a fertőzés.
2023. okt. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vegyél 2000 után épült téglát
2023. nov. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!