Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mitől lehet magas a páratartal...

Mitől lehet magas a páratartalom a lakásban és az ablakok körül megjelenő penész? 1 éve nem laktak itt.

Figyelt kérdés
Ezelőtt nem volt penészes. Én festettem át, nyoma sem volt. 4-en laktak itt, gondolom főztek és fürödtek rendesen. Most egyedül vagyok és 70-80 közötti a páratartalom a lakásban úgy, hogy nem főzök annyit, mosni meg még nem mostam itt egyéb okból és a ruhákat is a padlástérre fogom teregetni. Nekiálltam szellőztetni jobban, de nem mindig hatásos. 3 hete lakom itt. Talán a fűtetlen falak miatt vagy a túl sok szobanövény okozza ezt ? Főleg ott van penész az ablak körül, ahol a sok virág van. Locsolni se kellett nagyon őket, mert nem száradt ki a földjük. Egy családnak nem volt gondja ezzel,nekem miért van? Sólámpáim is nedvesek.
2023. nov. 2. 21:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs szellőzés.
2023. nov. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%
Ezzel a lakással 1 a legnagyobb gond... hogy még nem adtátok el, amíg nem késő.
2023. nov. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem szellőztettem sokat az első másfél hétben. Pont akkor jött be az esős, fütős idő.

Biztos vagyok benne ,hogy ezelőtt itt penész nem volt.

2023. nov. 2. 21:27
 4/16 anonim ***** válasza:
62%

Elköltöztek a lakásból, te 3 hete laksz ott és penészedik.

Te most min csodálkozol, előző lakók is menekültek, te meg már 3 hét után szívsz vele.


Ha az előző családnak nem lett volna gondja vele, most is ott lakának.


Ha albérlet, akkor jelezd a tulajnak (valószínű tudni fog róla, max adja az értetlent, hogy hát sose fordult elő ilyen).

Aztán kérd vissza a kauciot és köszönd meg neki a lehetőséget.

2023. nov. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Most a sólámpán megállt a nedvességlerakódás. Remélem ez jót jelent. De a páratartalom 70 körüli. 2 készülék méri.
2023. nov. 2. 21:30
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem nenekültek, hanem nagyobb kellett nekik. Szerettek itt lakni. Szépen megcsinálták a lakást, de jön a mama lakni velük és unokák is bármikor lehetnek, kellett nagyobb lakás. Ismerem őket, biztos egy percig sem laktak volna penészben. Nálam nem jó valami.
2023. nov. 2. 21:35
 7/16 anonim ***** válasza:

A pára leginkább kintről jön be, ugyanis a kinti levegő sokkal nedvesebb, mint a benki.

Most esős idő van és biztos szellőztettél.

Esetleg beázott a fal és az ablakkeret?...

Mikor átvetted a lakást, penészes volt?

Biztos penész? Nem kosz?

2023. nov. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Amikor ávettem, semmi nyoma nem volt ilyennek. Annak sem, hogy penészt tüntettek volna el bárhonnan is. De csak az ablakkeret melletti falrészen van kevés, ahol nem festettem még, mert az fehér és a többi fal volt fontosabb, amin látszott, hogy pár éve nem volt festve. Gondoltam, ott ráér, nem koszos.
2023. nov. 3. 04:33
 9/16 anonim ***** válasza:
Lakás, de padlástèrbe teregetsz. Nem házat vettèl? Ablakok, fal stb miböl van?
2023. nov. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Társasház.

Valószínűleg nem szelloztettem eléggé és teleraktam a nappalit virággal. Eladóval beszeltem, neki nem volt soha penész és tudom is hogy nem volt, lattam. Nem volt virága a macska miatt, úgyhogy az a dzsungel a bűnös, amit csináltam ide.

2023. nov. 3. 15:51
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!