Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Amikor eladtátok az első...

Amikor eladtátok az első lakásotok / ingatlanotok, nehezen hoztátok meg a döntést, sajnáltátok esetleg?

Figyelt kérdés

Már 1 éve húzom a lakásom eladását. Azt megelőzte már legalább még 1 évvel már a gondolata.


Valamiért sajnálom eladni, sok emlék köt oda, nagyszülők sokat jártak ott, akik azóta elhunytak. Kicsit úgy érzem, hogyha eladom akkor teljesen megszűnik egy darabka az életemből.


Egy rokonom mindig azt szokta mondani, hogy mindig a felé kell mozdulni, ami a bölcs döntés.


Már tavaly is lett volna rá vevő, végül akkor levettem a hirdetést. Most beszélek újból egy vevővel, aki valószínű korrekt áron megvenné.


Utána másik városban fogok ingatlant venni.

Az eladásnak az oka, hogy másik városban dolgozok, valamint hogy kicsi is már és sokkal többet lehetne kihozni a vételárból a másik városban, mint jelen helyzetben ahogy élek.


Csak nekem megy ennyire nyögvenyelősen az eladása? És itt most nem arra gondolok, hogy de nehéz volt felrakni az ingatlan.com-ra, hanem ennek a mentális meglépése és majd végleges lezárása is, hogy többet oda már nem megyünk.


nov. 8. 18:53
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
Nem
nov. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem.
nov. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én életemben 13x költöztem. 2 X meg is sirattam, 1x meg alig vártam, hogy essünk túl a birtokbaadáson. A pozitív, negatív emlékek miatt.
nov. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt nehéz, mert kinőttük és gyerekkel már kevésbé volt optimális. Csak 5 évet laktunk ott, de mégis az első lakásunk volt, pontosan tudom, hogy pl. mennyi idő volt kigazdálkodni a beépített szekrényünket, ami az én terveim alapján készült el, mennyi energiát fektettem a lámpákba, karnisokba, függönyökbe, konyhabútorba, meg ilyenek. Fájt érte a szívem, az utolsó napokban pörögtek előttem az emlékek, milyen izgatottak voltunk, amikor beköltöztünk, hogy újítottuk fel, oda vittük haza a babánkat, stb. Az utolsó este konkrétan megsirattam, szóval így egy picit nehéz volt igen, de ésszel tudtam, hogy ez a jó döntés, nem szolgál már ki minket, sokkal kényelmesebb élet várt ránk. Szóval nem sokáig tartott a búslakodás, átvette a helyét az újért való lelkesedés, a színválasztás, a berendezés, stb. Szóval kezdetét vette az új élményteremtés. Egyáltalán nem bántuk meg, tudtuk, hogy azt a lakást nem egy életre vettük.

És még valami. Bármennyi pénzünk lett volna, azt a lakást nem tartottuk volna meg befektetésként. Az érzelmi szálak miatt teljesen kiborultam volna, ha valaki valamiben kárt tesz. Tehát ez is egy könnyítő elem volt a döntésben.

nov. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Több mint 25 évet laktam az elöző lakásban. Eladtam és életem egyik legszebb pillanata volt, mikor a költöztető autó mellett felnéztem az erkélyre. Rüheltem ott lakni az utolsó években. :)
dec. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!