Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » NAV vagyonszerzési illeték...

NAV vagyonszerzési illeték felülvizsgálata?

Figyelt kérdés

Kaptam egy kissé fenyegetőnek tűnő határozatot lakásvásárlás után a NAV-tól, hogy kijönnek szemlét tartani adott napon bő egy hét múlva ... óra ... perckor. Eleve nem tudok ott lenni, mert dolgoznom kell, nem fognak elengedni csak úgy, szabadságot jóval előre kérni kell, viszont így 1M Ft-ig terjedő bírsággal fenyeget. Amúgy full bejelentett fizetésből és egy olcsóbb lakás eladásából vettem. Elég olcsó volt, de van is mit csinálni rajta. Az értéknövelő beruházásokról is be kell mutatnom a számlákat. A csempe leverését, klotyó kibontását meg ilyesmit megoldottam egy ismerőssel, el is lett szállítva, erről nyilván max azt tudom nekik megmutatni, hogy átvették x összegért ahol le lehet adni ilyet ha még megvan valahol a papír, de ha nem találom akkor kérdezzék meg a telephelyen ahol leadtam. Villanyszerelést csináltak eddig és gázszerelést, erről megvan a számla. De amit meg tudok csinálni azt megoldom magam.

Mire lehet számítani egy ilyen tortúra folyamán és mit lehet csinálni ha nem tudom megoldani, hogy odamenjek amikorra parancsolják?



2023. nov. 9. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Biztosan van valamilyen kontakt megadva, hívd fel és kérj másik időpontot. Nem szoktak fejet letépni.

Lehet alacsonynak tartják a vételárat, vagy nem vettetek fel rá pl. csokot?

Nem fogja érdekelni őket, hogy ki csinálta a budidat ne aggódj.

2023. nov. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít, hogy olcsó volt vagy drága, szúrópróbaszerűen ellenőriznek, de ha nem stiklis az ügylet, akkor nem kell tartanod semmitől, csak egy rutin.
2023. nov. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nincs CSOK. Kp-ra lett véve, az eladott kisebb lakás ára lett beforgatva szinte egy az egyben, pár millióval volt drágább az új. Árban a hasonlóak között a legolcsóbb volt perpill a kínálatban, volt egy másik ami ugyanannyiba került, azt se hirdették sokáig, ennyiért lehet eladni. Felújítandót vagy "közepes állapotúnak" mondhatót főleg úgy lehet manapság eladni ha az alsó 10-20 százalékban van az ára a hasonló elhelyezkedésű / adottságú / állapotú lakások között, különben hirdethetik 1 évig, nem megy el. Gondolom akkor ezt vágják a NAV-nál is ha egy mezei lakásvásárló képben van vele. Nincs trükközés, annyiba került amennyi az adásvételi szerődésben van. Megpróbálom elérni őket telefonon időpont miatt.
2023. nov. 9. 22:03
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor nincs miért aggódnod. Csinálnak egy rutin ellenőrzést és kész. Az értéknövelő felújítások számláit valószínű azért kérhetik, hogy tisztában legyenek az eredeti állapottal, mert 1-2 hónap alatt (mire ők kijutnak ellenőrizni) sokat változhat egy ingatlan értelemszerűen. Ha vannak eredeti állapotról képeid, akkor mutasd be és mondd el, hogy mindent te csináltál, az anyagról nem őrizted meg a számlákat, ennyi.

Szoktak megadni ügyintézőt, aki a te leveledet/határozatodat intézte, hívd fel őket és kérd őt. Adnak másik időpontot.

Olyat ne csinálj, hogy egyszerűen csak nem leszel ott, mert az már önmagában gyanús tud lenni, hogy próbálod elkerülni őket. Nincs rejtegetni valód, egyenes vagy, ők is azok lesznek.

/Azért kérdeztem a csok-ra, mert mi azzal (egy gyerekes) futottunk ilyenbe bele, a határozat alapján összefutott a szemöldököm, de egy végtelenül normális taggal egyeztettem az ügyben és végül elég volt nyilatkoznunk, ki sem jöttek./

2023. nov. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

A munkahelyeden betudod mutatni a hivatalos papírt, hogy dolgod van.

Másodszor, a NAV felè kommunikálsz, hogy törvèny szerint 15 nappal kell a szabit lejelentened, így tudod megoldani az időpontot is.

Csak legyen nyoma. Különben felszólítanak, büntetnek.

nov. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel at átlagos ár alatt vetted, megnézik, hogy volt-e alapja az eltérésnek, pl. az átlagosnál sokkal rosszabb állapot.

Ha azt gondolják, hogy a lakás értéke magasabb az eladási árnál, akkor a becsült, magasabb érték után fognak illetéket kiszabni.

Ezért lényeges, h tudd igazolni az átadáskori állapotot. Ami értéknövelést már te tettél hozzá, az nyilván nem lesz az illeték alapja.

nov. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De milyen alapon dönti ezt el a Nav hogy mi jogos és mi nem? Ha nekem surgos az eladas vagy egyszeruen nem erdekel a penz, akkor miert ne adhatnam el akar fél aron?
nov. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7# Eladhatod, de a vevődnek ettől még kellhet magasabb illetéket fizetnie, mert az ár "nem reális".

Pl. ha 40 millió egy hasonló, átlagos ingatlan, te eladhatod 20-ért, a te döntésed, de a nav-nál nyilván fennakad(hat) a vevő az illeték kiszabásnál.

nov. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ahogy már ajánlották. NAV ügyintézőt felhívod, kérsz egy másik időpontot. Magyarul egyeztettek. Nem gond, ha nem tudod igazolni az értéknövelő beruházást, ha van fotód az ingatlan megvásárláskori állapotáról, vagy bármilyen más módon adott esetben tudod azt igazolni. Nem esznek embert.

A "fenyegetés" pedig azoknak szól, akik nem hajlandóak együttműködni velük. Tudod: Akinek nem inge, ne vegye magára!


Én hirdetési oldalon vettem egy lepukkant kecót kb. féláron. Számítottam rá, hogy a NAV felfigyel az igencsak alacsony árra. Így megtartottam a teljes hirdetést, a fotókkal együtt. Mivel az adásvételi szerződésben egy egész oldal arról szólt, hogy mennyi végrehajtási jog van bejegyezve az ingatlanra, ezért gondolom, hogy kiestem a rostán. A szerződésben szereplő összeg után vetették ki az illetéket.

nov. 11. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyeztettem új időpontot. A hirdetést lementettem fotókkal, adatlappal amikor még fent volt az ingatlan.com-on. Meg én is lefotózom a felújítás lépéseit, úgyhogy dokumentálva lett minden.
nov. 11. 06:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!