Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha a tulajdonos külföldön él...

Ha a tulajdonos külföldön él és ingatlanos hirdeti a lakását, akkor hogyan kell alkudni?

Figyelt kérdés
Első lakásomat szeretném megvásárolni, ki is néztem egyet, de nem tudom hogyan megy ez az alkudozás, ajánlattétel. Ha a tulajdonossal beszélek, akkor gondolom egyértelmű, hogy mondok egy összeget, ő mond egy másikat és vagy megegyezünk vagy nem. Így viszont gondolom csak max a szerződés aláírásakor találkozom vele, előtte mindent ingatlanossal kell tárgyalni és nem tudom ilyen esetben hogyan megy a kommunikáció, mennyire másképp kell tárgyalni. Elég szóban ajánlatot tenni vagy írásban kell?

nov. 10. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Az ingatlanos az az ember, akit a tulajdonos megbízott, hogy HELYETTE intézzen mindent, vele kell mindent megbeszélni.

Viszont készülj fel arra, hogy nem igazán akar alkudozni, meg adta az árat, ha kell, megveszed, ha sokallod, megveszi más.

nov. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De a hirdetésben is úgy szerepel, hogy irányár, szóval gondolom csak van valamennyi mozgástér. Amúgy készpénzes vásárló lennék, ha ez pozitívumnak számít.
nov. 10. 15:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod hogy mennyi mozgástere van az ingatlanosnak. Mennyi érdeklődő van, milyen gyorsan akar az eladó megszabadulni az ingatlantól. Ha gyorsan kell neki a pénz akkor a készpénzes vevő előnyt jelent.

Tegyél egy ajánlatot aztán meglátod mit válaszol az ingatlanos.

nov. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy próbát megér. Felhívod az ingatlanost, megmondod, hogy ajánlatot tennél, de valamivel alacsonyabb árra gondoltál, vagy megkérdezed, hogy alkuképes-e az ár. Vagy azt mondja oké, alkuképes, vagy azt mondja nem az. Veszíteni valód nincs.

Ilyenkor az ingatlanos felhívja a tulajt, elmondja mi a helyzet és ő vagy rábólint, vagy megbeszélnek egy ellen árat.

Egyébként mi anno megbeszéltük az ingatlanossal meddig vagyunk hajlandóak engedni, tehát tisztában volt azzal, hogy mi az a minimum, ami alatt nem adjuk. Természetesen a végső alkudozásnál már minden lépésbe bevont minket is.

nov. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha irányár van megadva, akkor az ingatlanos tudja, meddig mehet, és a lehetö legjobbat próbálja kihozni.
nov. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!