Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Földhivatali térképmásolaton...

TwinbHUN kérdése:

Földhivatali térképmásolaton mit jelent, ha egy helyrajzi szám után /-jellel elválasztva további szám van? Mit jelent ha az egész alá van húzva? És mit jelent ha egy látszólag összefüggő telek szaggatott vonallal van kettéválasztva?

Figyelt kérdés
A fenti három kérdésre várom a választ. Sajnos interneten sehol nem találok információt, hogyan kéne értelmezni ezeket a térképmásolatokat.

2023. nov. 13. 22:45
 1/2 anonim ***** válasza:
87%

A kereső azonnal feldobta nekem ezt elsőre, nem tudom mit írtál be:

[link]

1. "A helyrajzi szám egy számsor, amely minimum 3 jegyű ( 123 vagy 12345 ), maximum 18 karakter hosszúságú lehet.

Amennyiben egy nagyobb területet, telekalakítás során több kisebb részre bontottak, akkor az egyes részeit / jellel látják el. ( 123/1, 12345/4 ) "

[link]

"Pl. Budapest XXV. :) kerületében (egyszer majd lesz ilyen kerület), egy társasházban, a helyrajzi száma egy lakásnak a következő: 39342/4/B/21.


Itt a 39342. számú telek lett felosztva valamikor, a mi telkünk a 4. számú lett, amelyen legalább két társasház épült (épülhetett több is, ebből a számból csak ez látszik). A mi társasházunk jele a „B”, amely a második társasházat jelöli ezen a telken. Csak betű jelöléssel tudták megoldani, hogy ne továbbosztott teleknek lehessen értelmezni az épületet, hanem kizárólag telken lévő épületre utaljon, egyértelműen ez a jelzés. Az utolsó szám a lakásszám, a jelen esetben 21-es.

A teljes szám így néz ki: Budapest XXV. 39322/4/B/21"

Ez a jopgszabály:

[link]

A 2. és 3. kérdésre ebben talán találsz választ. Az én értelmezésemben ez egy nagyobb telek megosztásakor vagy több összevonásakor keletkező jelölés, amiben a számlálót látod a "törtből" és a nevezője meg 1 amit nem jelöltek. A jogszabályban levő rajzokon szerepelnek hasonló jelölések - vagyis az "ha az egész alá van húzva" Az olyan, mint amikor a sorba írt helyrajzi számnak látod az elejét, és az aláhúzás az a / jel, csak vízszintesen, amivel meg osztanád az az 1 csak nincs jelölve. De nem tudom hogy hol látod és milyen.

Nézd meg a jogszabályban levő térképrészleteket és ha azokon találsz hasonlót, mint amit keresel, azt meg tudod találni a szövegben is. (nekem kis fejtörést okozott az "alátörés" kifejezés, de ez a matekban a törtvonal, vagyis aláhúzom és felöl van a számláló alul meg a nevező. Azaz ha 12-t "alátörik, akkor az a 12/ tujadonképpen, a térképen meg 12/1-t látsz vízszintes törtvonallal a két szám között. )

2023. nov. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Általánosságban a helyrajzi számok megismerésére tökéletes, viszont az aláhúzás jelentésére való következtetés helytelen. Végül az illetékes járási hivatal földmérője tudott nekem válaszolni: szaggatott vonallal kijelölt földrészek amik aláhúzott helyrajzi számmal szerepelnek kizárólag tervezetek. Ha valaki benyújtott telekalakítási kérvényt, azt felviszik a térképre ily módon.
2023. nov. 15. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!