Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlás,egymásba nyíló...

Lakásvásárlás,egymásba nyíló szobák,vagy külön bejáratú szobák?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás előtt állok.

Egyedül költöznék 1,5-2 szobás lakásokat nézegetek(nappali,háló)

Sok olyan lakás látok aminek a szobái egymásba nyílnak,a nappaliból lehet átmenni a hálószobába.

nem tudom hosszú távon,melyik lenne a praktikusabb...

egymásba nyíló szobák, vagy a külön bejáratú szobák.



nov. 23. 08:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
CSAKIS különbejáratú, az egymásba nyíló szobák csak konfliktusokat okozban, az átjáró az nem szoba, hanem folyosó vagy elötér.
nov. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Amint lesz egy másik ebmber is melletted, a kulon bejaratu a jobb.
nov. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Külön bejáratúra szavaznék még egyedül is.
nov. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű a külön bejáratú.
nov. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Rühellem az egymásba nyíló szobákat. Az ilyen lakásokat azonnal kiszelektáltam.
nov. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nappaliból nyílik a szoba azzal nincs gond. De ha a nappalit is szeretné valaki azt a szobát is maga lakni, használni, akkor nem jó.

Pl. egy amerikai konyhás nappali van - ami most nagy divat - akkor pont az a középpont, helytakarékos ha nincs felesleges folyosó, onnan nyílnak a szobák. Vagy 2 embernek a kis lakásában is jó ha a konyha mellett a nappali van, annak végéből még nyílik külön hálószoba.

De ha utána a szülők laknának a nappaliban, a gyerek még a szobában, akkor már nem működik a nappaliból nyíló szoba, azzal valakinek a hálószobája átjáró lesz.

Teljesen lakástól, helyzettől függ. Sógoroméknak a nappaliból nyílik a két hálószoba, tökéletes nekik. 2 felnőtt+1 gyerek.

nov. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Ezt neked meg kell kérdezned?

Amelyik szoba átjáró, az nem használható ki rendesen. Gyakorlatilag egy szobával kevesebb van. Nappalinak jó, könyvet, ruhát egyebeket tárolni jó, remek helye lesz ott a karácsonyfának, de aludni, elvonulni senkinek sem lesz alkalmas.

nov. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp külön bejáratú, kivéve persze, ha biztos vagy benne, hogy egyedül szeretnél mindig maradni, akkor jók lehetnek az egymásba nyíló szobák is.

De még ketten, párral is már a külön nyíló szobák jobbak, több embernél pedig végképp.

nov. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

14 éves koromig a nagy szülőknél laktunk. Az én szobám egy folyosó volt, ami régen előszoba volt csak csináltak még egy bejáratot, de az ajtó maradt. Én keresztül mentem a szüleimen, a nagynéném pedig a szüleimen és rajtam. De szerettem...


Majd elköltöztünk egy 2 szoba nappalis házba. A szobák külön bejáratúak voltak. 1x1 réteg gipszkartonból csináltuk 50 mm kőzetgyapottal, mert már nem fértek volna be az ágyak 2x2 réteggel :))

A normál beszéd hangerő nem hallatszott át, meg a tv hangja sem


A mostani házamnak is könnyűszerkezetesek a szobák falai, csak vastagabbak. A tévét 100/20 szoktuk nézni, 100/50 nél hallani némi dörmögést. De ez sem a falon jön át, ha nem a küszöbök alatt.

Mert hiába a drága jó fajta cpl ajtó gumi tömítésekkel, ha nincs küszöb, mert az a "divat" (én is így kértem). 6-7 mm üres tér van az ajtók alatt és ott megy körbe a házon a hang.

De erre is megvan megoldás: automata küszöb. Így, ha lesz gyerek akkor rakatot ilyeneket a szoba ajtókra.

nov. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van lehetőséged választani, külön bejáratú. De ha álmaid lakását megtalálod elérhető áron egymásba nyíló szobákkal, akkor azt is érdemes nézni, van-e mód arra, hogy egy esetleges átalakítás során külön bejáratúvá alakítsd.
nov. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!