Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire fontos, hogy panelpro...

Mennyire fontos, hogy panelprogramon átesett legyen, ha panellakást szeretnénk venni?

Figyelt kérdés

Eddig tartottam magam ahhoz, hogy panelprogramos lakást nézzünk, de több társasházat is néztünk már meg, ami belülről viszont nem nem volt felújítva, tehát maga a társasház úgy nézett ki, mint 40 éve. Az a linóleumos, régi ajtókkal felszerelt.


Most viszont találtam egy nagyon szép lakást, aminek a lépcsőháza is nagyon szép felújított, új burkolatok, összes nyílászáró cserélve.

5 szintes ház, maga a lakásban minden cserélve van, egy a bökkenő vele, hogy nem panelprogramos.


Berakom ide a hirdetés linkjét is:

[link]


Ha minden egyéb tetszik vele, elhelyezkedés, felújítottság, méret, akkor érdemes lehet eltekintetni a panelprogramtól vagy inkább keresgéljek tovább, ha még nem kerget az idő a vásárlást tekintve?


Legkésőbb jövő őszig szeretném megtalálni az igazit, de jelenleg is saját lakásban lakok csak kisebben.


dec. 8. 12:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
panelprogram az egy felújítási pályázat , a linkelt ingatlanod átesett volna már a panelprogramon akkor min 3m több lenne az eladási ára
dec. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ezt írom én is, hogy az adott ingatlan nem esett át rajta, de mennyire fontos ez, hogy ilyen ingatlant vásároljon az ember, ha hosszú távra tervez?

5-10 év legalább.

dec. 8. 12:50
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Az enyém nem esett át rajta. Cseréltem ablakot, radiátort (a fűtés szabályozható). A lift, a tető minden javítva, cserélve, a lakóközösségnek nincs tartozása, sőt minden évben újítanak valamit a lépcsőházban is. Szerintem ezek sokkal fontosabbak, mint hogy a ház be van burkolva, vagy nincs.
dec. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Egy radiátor csere most mennyibe kerülhet?
dec. 8. 13:18
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb a fekvése.

Inkább egy gazdagréti nem szigetelt, mint egy Havanna-lakótelepi szigetelt.

Mindent meg tudsz változtatni a lakáson belül, de a szomszédokat és a környéket nem.

dec. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én ragaszkodtam hozzá, hogy szigetelt legyen.

Nálunk az volt a kompromisszum, hogy maga a lakás lepukkant volt, viszont nagyon jó helyen, rendezett lepcsőházban.

Neked is ezt ajánlom.

Ahol eddig nem szigeteltek, ott olyan a lakóközösség, hogy egy jó darabig biztos nem is fognak.

dec. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
38%
Azért fontos a szigetelés, mert dok helyen piócák a szomszédok, és hiába cserélsz radiátort, ablakokat, ha a hideg falon keresztül fűtöd a szomszéd lakását, aki elzárja a fűtését. Szigetelt házban legalább kevésbé kell az ilyen szomszédot is melegíteni.
dec. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

#7: hát akkor én is pióca vagyok, mert nekem elég a 23 fok.

Csak azt nem értem akinek télen 28 fok kell, miért nyomatja 17 fokon a klímát nyáron

dec. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
42%
Manapság szigetelnek még panelokat?
dec. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Nekem, mint vevőként a magasabb fűtésszámla mellett azért is jelentene ez problémát, mert arra következtetnék, hogy borzalmas a lakóközösség. Ha ennyi ideig és ennyi lehetőséget elszalasztva nem voltak képesek összefogni és egy nyavalyás szigetelést megcsinálni a házon, akkor ott a lakókkal komoly bajok vannak.
dec. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!