Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hitellel terhelt ingatlant...

Hitellel terhelt ingatlant vásárolnék, hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Ingatlant szeretnék vásárolni. A tulajdoni lapon Vevőként szerepel a magánszemély, a jogosult sorban pedig az OTP Ingatlanlízing. Az ingatlanon tudomásom szerint 15 millió Forint hitel van. Ezt a hitelt fizetném én ki egy összegben és az ingatlan a tulajdonomba kerülne. Teljesen járatlan vagyok ebben a helyzetben, mi lenne ennek a menete, hogy kell ezt lebonyolítani?

dec. 9. 18:45
 1/9 anonim válasza:
69%
Honnan jött ez az elképzelés...?
dec. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Menj el a témában járatos ügyvédhez!
dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyvéded tud ebben majd segíteni.

Mert amígy "tudomásod szerint" meg hasonlók vannak, addig igen nagy baromságot lehet csinálni.

dec. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor ilyet vettem, akkor a hitelezőhöz mentem először. Az beszélt a tulajjal és így haladtunk végig. Nem az ingatlanlízing a tulaj? Azon múlik a tulaj mennyire rugalmas ilyenkor.
dec. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tulajdoni lapon ez szerepel: Tulajdonjog fenntartással történt eladás


Vevő az egyik családtagom, magánszemély, A jogosult pedig az OTP ingatlanlízing.


Onnan jött az elképzelés, hogy párom szülei halála után mi szeretnénk a házban lakni, csak szeretném ha a tulajdonomba kerülne. Mivel lízing van a házon, ezt előbb ki kell fizetnem, hogy ténylegesen is a miénk legyen.

dec. 9. 19:11
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mehetsz az otp-hez. Ott elmondják mijahelyzet. Ez a legrövidebb
dec. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

HA kp-ra fizeted, a párod szüleinek be kell jelenteni a végtörlesztést, ami kb 30 nap alatt megvan neked csak utalni kell.

Közben irány az ügyvéd, és mielőtt utalsz papiroztok egyet.


Ha hitelből történik akkor a hitelt nyújtó bank intézi a kifizetést.

dec. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A lízing és a jelzálogjog nem ugyanaz. Feltételezem bebukott devizás lehetett!?

Menjetek be az OTP-be, ahol foglalkoznak az ingatlan lízingekkel és érdeklődjetek hogyan tudjátok kvázi kivásárolni őket.

dec. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
dec. 10. 06:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!