Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Gázbeton vagy tégla? Ha az...

Gázbeton vagy tégla? Ha az energetikai tanusítványban az áll, hogy az épület főfalazata tégla és később derül ki, hogy gázbeton, akkor az megfelel a tnaúsítványban szereplő téglának vagy nagyon más?

Figyelt kérdés
A kérdés arra vonatkozik, hogy tégla épületnek mondta az eladó a házat, a statikus és az energetikai tanúsítványt készítő személy is ezt azt infót kapta. Ez szerepel mindkét dokumentumban, de bontáskor derült ki, hogy 80-as évek beli gázbetonból épült a ház. Ilyenkor a tégla = gázbeton vagy átvert az eladó? Köszönöm előre is!
dec. 20. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem átvert.
dec. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, ha lebontottad, akkor nem mindegy, miből volt? Vagy csak megbontottad, és így derült ki?

Átverni mindenképpen átvert, kérdés hogy tudott-e róla, meg hogy rossz-e ez neked. A gázbeton (az Ytong elődje, szürke "habkő", ha egyről beszélünk) nem egy rossz anyag hőszigetelésre (a "tégla" egy gyűjtőfogalom, de a km. tömörnél és a B30-nál jelentőseb jobb), teherbírásra viszont gyengébb, tehát egy emelet-ráépítés előtt konzultálj statikussal.

dec. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért vannak markáns különbségek. Nekem is b30-ként adták el, aztán mikor fúrogattam a falat sok helyen kék por jött ki, és ment bele a fúró mint kés a vajban.. A ráépítés/bővítés volt B30.. ez elég komoly, de mindegy, hőszigetelő képessége sokkal jobb a gázbetonnak amúgy.
dec. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2.: a teljes ház főfalazata van gázbetonból, nem lehet lebontani. Fürdőt újítunk fel és a vízcsövet szedjük ki a falból, így derült ki. Közfalak sima téglából vannak. Statikus is ugyanezt mondta, mint te, nem rossz anyag ez, hőszigetelése jobb, mint a tégláé. Ráépítés már biztosan nem lesz, 40 éve áll így a ház, most 2 emelet, nem kell több. Nincsenek repedések, nincs alapvetően semmi gond vele, inkább a sugárzástól tartottunk és attól, hogy így majd nehezebb lesz eladni, mint egy tégla házat. A sugárzást bemérettük, semmi nincs, pont annyi, mint bárhol másutt, tehát egészségügyi kockázata nincs. Staikailag is rendben van a ház, csupán maga az elv zavar. Nem akartunk gázbeton házat, kimondottan téglát akartunk. Minden dokumentumban tégla falazat szerepel, de csak a bontásnál láttuk, hogy ez bizony az Ytong elődje, gázbeton. Valószínűleg megbartákozunk vele, teljesen mindegy már, mert minden rendben vele. Inkább az zavar, hogy miért nem tudták korrektül megmondani. 35 évig laktak benne a korábbi tulajok, tuti hogy tudták miből van, hisz csomó mindent csináltak hozzáépítettek, ilyesmi.


3. te utólag szóltál az eladóknak, hogy B30-nak adták el vagy elengedted? Mi nemrég vettük, még be sem költöztünk. :(

dec. 21. 14:45
 5/8 anonim ***** válasza:
3 vagyok, nekünk voltak sajnos nagyobb problémák is, ami miatt viszont kellekszavatossagi pert indítottunk sikertelen fizetési meghagyás után.. egyelőre csak fizettünk, januárban indul a tárgyalás. A gazbeton csak csepp a tengerben..
dec. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ÓÓ, hát ez nagyon nem hangzik jól. :(( Mi volt még? A gázbeton miatt adódtak a gondok vagy mással kapcsolatban is? :((

Én is tartok tőle, hogy még bármi előjöhet, de úgy néz ki, itt rendben lesz a többi dolog. Árban egyébként érezhető volt, hogy esetleg olcsóbb, mint a többi hasonló? A miénkre többen mondták, hogy "jó árban volt". De azért mindenen látszott kívűlről is, hogy 20 éve nem nyúltak semmihez, tehát a felújítással együtt nem volt olcsó.

dec. 21. 15:14
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Itt óriási veszélyes hulladéklerakatot fedeztünk fel a kertben, elásva. Munkagépekkel kellett kiásni, több kontenerrel vittek el.. amellett, hogy milliós buli volt elvitetni, fogalmunk sincs hogy valaha alkalmas lesz-e a telek arra hogy veteményezzünk.


Azóta van bizonyíték is hogy tudták róla, ők ásták el..

dec. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Uhh, nagyon durva. Remélem tudtok legalább kárpótlást igényelni. :((
dec. 22. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!