Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik felállás a jobb?

Scream85 kérdése:

Melyik felállás a jobb?

Figyelt kérdés

A közeljövőben eladó lesz majd egy örökölt ingatlanom. A lakóhelyemtől viszonylag messzebbi településen található, ezért úgy tervezem majd meghirdetni, hogy hétvégéken lesz majd megtekinthető, előre egyeztetett időpontban. (Hétköznapokon munka miatt nem tudok csak úgy - akár többször is - leutazgatni az adott településre az esetleges érdeklődők miatt).


Ha teszem azt egy adott hétvégére 2 érdeklődőm is lenne, akkor inkább mondjuk 1 óra eltéréssel érdemes az ingatlan megtekintését lebeszélni a két illetővel, vagy nem gond ha egy időben vannak ott mindketten?


Esetleg ez lehet előny/hátrány akár vevői oldalról, akár eladói oldalról?


dec. 25. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Eladónak szerintem előny.
dec. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Akár csoportos bejárást is csinálhatsz.
dec. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk mindkettőt komolyan érdekli az ingatlan, gondolom akár feljebb is mehet az eladási ár ha esetleg egymásra rálicitálnak? :)
dec. 25. 20:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan szidják (joggal!) az ingatlanosokat, de pont erre volnának kitalálva, hogy akkor mutogassák a vevőknek a kecót amikor te nem érsz rá és próbálják kialkudni a legmagasabb árat. Esetleg próbálj valami normálisabbat találni. Csak egy ötlet.
dec. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szervezheted egy időpontra, de nekem fura. Komoly érdeklődőként komolyságot várok és a kérdéseimre választ, amibe nem biztos, hogy belefér, hogy közben más is kotnyeleskedik. Egyáltalán nem biztos, hogy pozitív.

Én is ingatlanost javaslok. Ha messze van, akkor kvázi be is hozza az árát, ha sikeres az eladás azzal, hogy nem kellett oda mászkálnod.

dec. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne egyszerre hívd oda őket.

Egyik leszólja a lakást, erre a másiknak is elmegy a kedve tőle.

Ha komolyabb érdeklődő lesz és alku kezdődik (nem úgy, hogy ő ajánl egy nevetségesen alacsony árat), akkor elemi érdeke mindenkinek, hogy másik vevőjelölt ne legyen ott.

dec. 26. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Általában a vevőnek előny együtt. Néha persze az egyik (hozzáértő) vevő ötletel, hogy mit hogy lehetne megcsinálni, a problémákat hogy lehetne olcsón megoldani, így a másik vevőnek is jobban tetszik a ház. Viszont gyakoribb, hogy több szem többet lát, így több problémát vesznek észre, és egyre jobban elmegy a kedvük, nem hogy megjönne. Aztán ahogy egymás ellen mondják a ház hibáit, így a te önbizalmad is megcsappan, és hajlamos leszel többet engedni az irányárból. Ha külön látják, akkor jobban bízhatsz abban, hogy valamelyik talán nem volt annyira figyelmes, és megadja az általad kért összeget.

Fél óra szerintem bőven elég egy családi ház első megtekintésére. Csak ne késsenek 20 percet. Órákat ülni egy hideg házban nem buli.

dec. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, felfele történő licitálástól nem tartanék, felére estek vissza az adásvételi számok tavalyhoz képest. De ha jo áron hirdeted és jó állapotú az ingatlan akkor viszont lehet, hogy lesz jócskán jelentkező. Ár és állapot kerdese az egész. Komolynak tűnő vevőket én mondjuk egy órás csúszással fogadnék egymás után.
dec. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk nem divat az ilyen csoportos lakásbejárás, meg nyílt nap, mint az amcsi álreality-kben.

Ha ilyet akarsz csinálni, akkor azt mindenképpen közöld minden érdeklődővel.

De nem lesz az mint a filmekben, hogy majd ott elkezdenek ordibálni, hogy ki ígér rá a másikra. Pláne a jelenlegi gazdasági helyzetben.

Tudom és egyetértek a korábbi válaszolókkal, az ingatlanos egy semmirekellő, felesleges pénznyelő. De ez az a ritka eset, amikor érdemes bevonni. Persze a szigorúan meghatározott feltételekkel

dec. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!