Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van egy ház ami 28m volt , de...

Van egy ház ami 28m volt , de sikerült lealkudni 26m , ilyen esetben az a 2m beleszámít az önerőbe ?

Figyelt kérdés
Esetleg az adásvételin továbbra is 28m szerepelne akkor ilyen esetben elég lenne a 26m csok plusz hitel a 10% önerő is így megfelelő lenne , persze nem hivatalosan , de működhet ?

dec. 28. 07:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nen, a lealkudott rész nem önerő. Ahhoz, hogy az adásvételin a valostól eltérő összeg szerepeljen, abba bele kell menjen az eladó is. Meg ha 28 misi szerepwl az adásvételin, akkor jogilag 28 misit kérhet tőledaz eladó a házért. Ezt azért megszívhatod. A bank szerint mennyit ér a ház? Mert a bank a hitel elbirálásánál nem az adásvetelit négi, hanem hogy a saját értékbecslője mennyire értékelte a házat. Es hajlamosak alulértékelni. Hogy tuti fedezve legyen a hitel. És max az ingatlan értékének 80%-át szokták jelzálogfedezetként figyelembe venni. Kérj hitelképességi vizsgálatot a banktól a kiszrmelt ingatlanra.
dec. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít bele,az adásvételibe a 26m kerül bele.Erre kapod a csok-ot.
dec. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha lealkudtad 26-ra, akkor az adásvételibe is 26-ot írtok, a 28-at el kell felejteni, mintha sosem lett volna.
dec. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Lilluci27 ***** válasza:
100%
nem
dec. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az számít bele, ami az adás-vételin szerepel. Annak senkinek semmi köze, hogy eredetileg mennyiért rakták ki.
dec. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
nem
dec. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ezért is tettem fel úgy a kérdést mi lenne ha ah adás vételin továbbra is 28m szerepelne , szerintem sincs sok közünk hozza max ha a bank nem értékeli fel annyira.
dec. 28. 19:54
 8/11 anonim ***** válasza:

NAV-hoz is az adás-vételin szereplő összeg kerül be, ez után számítják az illetéket és az SZJA-t is.

Alapvetően értem, mire játszanál.


10% önerő ebben az esetben 2.8M Ft lenne. Ha ennyi szerepelne az adás-vételiben. Így gyakorlatilag csak 800.000Ft-ot kellene önerőként a VALÓSÁGBAN összeszedned, hogy megvedd 26M-ért a házat.


Ez ott bukik el, hogy a bank embere kijön felmérni és ott neki a KIALKUDOTT árat KELL mondani, tehát nem mondhatsz már összeget, mint ami majd a papírra rákerül.

Az eladónak sem mindegy, mert a NAV felé el kell számolnia majd, mit mond, hogy került a számlájára még az a 2M Ft?


Ha kiderül, akkor nem tudom mi van, de ez szimplán csalás.

dec. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Csok+ szabálya szerint a vételár max 10% kp-ba is fizethető.
dec. 29. 03:48
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt egyértelműen mindenki azt válaszolta, hogy ha a végleges ár 26M, akkor annyi. Pont. Ezen nincs mit variálni.

Próbálkozni lehet csalással, de rengeteg a buktató. Mit csinálsz, ha kiderül?

dec. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!