Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kispest, Zrínyi utcai 10...

Kispest, Zrínyi utcai 10 emeletes házakban mennyire jó lakni? Mennyire kultúrált a lakóközösség? Tudom, hogy évekkel ezelőtt kábszeres csövesek lepték el a felsõ szinteket, ezek még mindig ott vannak?

Figyelt kérdés
Kérem akinek konkrét tapasztalatai vannak, ossza meg velem.

dec. 29. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Igen, még mindig ott vannak. És nem csak ott, hanem a Kispesti panelokban mindenhol és az utcákon is. Ott éltük 5 évig, nem a Zrínyiben, hanem a vele párhuzamos Petőfiben. Gyerekek a kerületbe jártak általánosba. Alap, hogy az osztályok 1/3-a, tehát 23 gyerekből 7-8 gyerek kínai, van 2-3 roma és van szintén 2-3 gyerek, aki visszabukott. Az utcán nem tudsz úgy végigmenni, hogy ne hajléktalanokba botolj. Már reggel az utcán kóborolnak, kifekszenek, beléd kötnek. A villamosmegállóban fetrengenek, Kossuth teret körbevizelik. Sajnos Kispest ebből a szempontból elég rossz környék. Felnőttként, nappal elmegy, de pl. szombat este a piac környékén egyedül nőként már nem szívesen sétálok. :((( Ha tudsz mást, inkább azt válaszd.
dec. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Hát ezek nagyon lehangoló körülmények...reménykedtem, hogy talán jobb lett a helyzet, de ezek szerint nem.

Olvastam más kérdéseknél, hogy Kispest jobb mint Pesterzsébet, de lehet hogy nem?

Át kell gondolnom az elképzeléseimet...

dec. 29. 11:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kispest jobb, mint Pesterzsébet, ez igaz. De ezek után képzeld, milyen lehet Erzsébet. Legjobb barátnőm 70 éves anyukája ott lakik, ő már nem mer kimenni az utca végébe sem sötétedés után. :((

Egyébként a 18. ker-nek vannak jó részei, pl. a Havannna már sokkal jobb. Végig van kamerázva, a lakóközösség kicserélődött. Ha Dél-pest a cél, akkor érdemes a 18.ker-ben nézelődni.

dec. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
De pl. Kispesten talán épp a Zrínyi utában építettek egy nagy új építésű házat, azt érdemes lehet megnézni, oda nem fognak bejárni a hajléktalanok jó eséllyel. Közel van a villamos és busz is, tehát gyorsan "kijutsz" a környékről. Kocsival közlekedve is jó lehet. Bár ha jól emlékszem, abban a házban már bőven 1M felett vannak a m2 árak. :(
dec. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
77%

Én a Zrínyi panelokkal szemben a Jókai utcában lakok (lassan 3 éve) és semmi olyasmit nem tapasztaltam mint amit az 1-es válaszoló írt. Be van minden kamerázva, az utcában a játszótéren soha nem láttam hajléktalant vagy drogost.


Azt meg tudom erősíteni, hogy a Kossuth tér-Lidl környékén szoktak lenni hajléktalanok, illetve a Bocskai utcai Spar-nál szoktak lenni (oda én nem járok vásárolni).


Én a 13-ból költöztem ide, féltem is, hogy nagyon sz*r lesz, de azt kell, hogy mondjam pozitívan csalódtam, a Havannán is jártam és szerintem ott rosszabbak még mindig a körülmények.


Iskolákról még nincs tapasztalatom, a szemben lévő óvodában és bölcsődében csak magyar gyerekek vannak (amúgy is, mintha a "magyar" gyerekek között nem lehetnének rosszak)

dec. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
46%

Ha a Jókaiból mész pl. a Remízbe, ahol van Penny, Pepco és DM is, akkor előtte is gyakran állnak a hajléktalanok sajnos. Tehát azon a környéken is vannak sajnos bőven.

Nem az a gond, hogy vannak pl. kínai gyermekek is a suliban és hogy rosszak lennének, hanem az, hogy nagyrészük úgy kerül oda, hogy nem tudnak magyarul. No most velük is kell haladni, miattuk lemarad a teljes osztály. Némelyik suliban kimondottan nekik van korrepetálás, de hát lássuk be, a magyar nem könnyű nyelv és nem boldogulnak túl jól. Ha az osztály 30-50%-a rosszabb képességű gyerekekből áll, az a jókat sem motiválja igazán. Persze lehet, hogy már minden suli ilyen Bp.-en, anno, amikor a 80-as években én jártam általánosba, nem volt ennyi bukás.

dec. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!