Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért nem szeretik megmondani...

Miért nem szeretik megmondani hogy hol van az eladó ingatlan?

Figyelt kérdés
Legalább az utcát megnézzem google mapson vagy odaugorjak kívülről megnézni plusz a környéket. Így nem rabolnánk egymás idejét. De senki sem árulja el szinte, az ingatlanosok végképp nem, de sokszor a tulajok sem.
jan. 1. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább az ingatlanosokra vonatkozik,mert a vevő előttük olcsóbban lecsaphat az ingatlanra,így tetemes összegtől esnek el.
jan. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
59%
Mondjuk mert a tulajnak is megvan a saját élete, ő ott lakik. Ha te kiírod a hirdetéshez a címet tudod mennyien fognak váratlanul odaállítani, hogy ők meg akarják nézni a házat? Előzetes egyeztetés nélkül egy vadidegen odaállít a házadhoz, hogy ő jött megnézni. Attól, hogy eladó, az még általában a tulajdonos lakhelye, a legtöbb eladáskor még néhány hónapos kiköltözési időre is szükség van, mert nem tud cakk-pakk a lakóhelyéről elmenekülni a tulaj.
jan. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Azon felül, hogy betörők ínyencterepe lenne, ha ki volnának írva random címek rengeteg képpel az adott épületről, belülről is. Pláne ha üresen is áll netán.
jan. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én simán megtalaltam fotók alapján mindent eddig. Volt hogy társasház kilátásából következtettem melyik az. Csak egy kis idő és türelem kell hozzá. Na meg ha telefonon felhivod hogy meg akarod nézni akkor ad címet.
jan. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

@4

Amíg nem Pestről van szó addig igen, ez reális

jan. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
5: Fogod magad és felhívod mikor mehetsz megnézni és hova kell menned. 1 perces telefonhivasbol megvan az info. Aztán max lemondod.
jan. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag kirakod az életed a netre fotókkal, méretekkel, mindennel... csak az nem megy betürni aki nem akar.

Én is azt csinálom, hogy a fotók alapján megpróbálom beazonosítani. Jó móka is egyben. Ami meg nagyon érdekel azt a hivatalos csatornákon keresztül kell megkeresni. A környéket általában megadják, úgyhogy elmehetsz megnézni.

jan. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

#1

Az ingatlanosok megbízási szerződéssel hirdetik a házat, amiben benne szokott lenni, hogy onnantól csak a közvetítőn keresztül lehet eladni, és nekik jár az x százalék. Különben minden vevő, akinek sikerül közvetlenül felkeresni az eladót, összejátszana vele, és megkerülnék az ingatlanost.

#2

Erre nem is gondoltam. Én a saját kisvárosunkban kerestem ingatlant, és engem is bosszantott, hogy még egy utca vagy városrész sincs odaírva, mert az alapján egy csomót rögtön ki tudok zárni, azt megnézni sem megyek el. Az tényleg csak egymás idejének a húzása. De igazad van, rengeteg a gyökér, aki odabumlizik, és becsenget, hogy "megnézném", vagy "csak" megkérdez pár dolgot. Rosszabb helyeken a háziorvost is képesek a lakásán zaklatni rendelési időn kívül, ha a szerencsétlen ott lakik mondjuk egy szolgálati lakásban.


Igaz, a képekből is sok ingatlant ki lehet nyomozni, ezt én is csináltam, de aki ennyi energiát és logikát használ, annak azért már több esze van annál, minthogy zaklassa a lakókat.

jan. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Èn pl azèrt, mert rohadtul utálom amikor hivatlanul ide pofátlankodnak.

Teljesen mindegy, hogy kíirom/mondom nekik hogy előre megbeszèlt időpontban jöhetnek csak. Jöttek már hajnali 5kor, este 10kor, hètvègèn (otthon se voltam ès írogattak hogy mit kèpzelek hogy nem engedem be őket, itt vannak). A legszebb az volt amikor èpp szexeltem, ès jött egy csapat. Magamra kaptam gyorsan valamit,kimentem. Mondtam hogy nem jöhetnek be. Hát de mièrt? *egymásra nèztek, majd rám, mintha valami fogyatèkos lennèk*

Azèrt bmeg mert èpp szexelünk, szeretnèd tartani a gyertyát?

*gülü szemekkel lestek tovább*

Na húzzatok a k anyátokba..

Becsaptam az ajtót. Mèg kint álltak vagy negyed órát. Lehet nehezen esett le nekik mit mondtam,vagy meg akarták várni míg vègzünk..🤔

jan. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Igen, mindig a legrosszabb pillanatban találnak oda az emberek megnézni a házat, ha tudják hogy hol van, és még ők vannak megsértve hogy nem engedek be váratlanul odaállító random idegeneket az otthonomba. De nem csak az eladó lakásnál van ilyen.

Informatikus vagyok, valamelyik ismerősöm megadta a lakcímemet egy számomra vadidegennek. Vasárnap este nyolckor csöngetett egy 70 év körüli idegen férfi az otthonomnál, hogy úgy hallotta, hogy értek hozzá, el tudnék-e rögtön menni megnézni a számítógépét. Vasárnap este nyolckor, úgy hogy amúgy nem is a kiszállásos számítógép karbantartás a munkám azért egy kicsit váratlan volt. Dehát ott pislogott, hogy neki most kellene... Beszéltem vele pár szót egyébként, mint kiderült valamit fejleszteni akart a tökéletesen működő számítógépén, bőven ráért.


Szóval arra akarok kilyukadni, hogy vannak olyan emberek, akik úgy gondolják, hogy mindenkinek ők az elsők és elvárják a másiktól, hogy kizárólag hozzájuk alkalmazkodjon. Ilyen okból nem is érdemes az ablakba kiírni, hogy eladó a ház, mert ugyanúgy a legrosszabb pillanatban fognak menni. Mert valaki megy horgászni hajnalban és ő még előtte meg akarta nézni a házat mondjuk...

jan. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!