Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Férjemmel házat szeretnénk...

Férjemmel házat szeretnénk vásárolni.Ad a bank úgy hitelt hogy csak nekem?

Figyelt kérdés

Az én Nav által leigazolt fizetésemből 3xor kitudnám fizetni az ingatlan vásárláshoz szükséges hitel havi törlesztőjét.

Tehát az én fizetésem önmagában "elég".

A férjem most mondott fel a munkahelyén és most 3 hónapig próbaidős lesz. Ilyenkor úgy tudom nem ad a bank hitelt mivel próbaidőn van.

Mivel az én fizetésem is elég egy hitelre, olyat lehet csinálni hogy csak egyedül kezdem el a hitel igénylést?

Vagy most fel kell függesztenünk az ingatlan vásárlási szándékunk amíg a férjemnek nem fixálódik a munkaviszonya?



jan. 5. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Ha te veszed fel, akkor neked fogják adni a hitelt. A férjednek ehhez semmi köze nincsen.
jan. 6. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Amíg egyedülállók kapnak lakáshitelt, addig szerintem te is tudsz felvenni egyedül.

Bár azt nem tudom, hogy adóstárskent bevonható e így a férjed.

Ami biztos, ha 1 fizetésre adják a hitelt több önerőt kérnek. De ez nem szó szerint kell értelmezni. Nekem 2021ben 30% önerőt + teleket + közműveket + terv doksit kellett biztosítanom. Ez már önmagában is jóval több, mint 30% os önerő, de még 1 millióval kevesebb hitelt adtak. Pedig a havi törlesztőrészlet a fizetésem 18%a hitel felvételekor.

(OTP)

jan. 6. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Házasság esetén mindig bevonják adóstársként a másik felet. Se a férj, se a feleség nem vehet fel "önállóan" hitelt.

Az már teljesen más kérdés, hogy elegendő-e a te fizetésed, DE nem feltétel, hogy az adóstárs is keressen.

Alacsony összegű gyedet kaptam, amikor a hitelünket felvettük. Egy az egyben a férjem fizetése volt az alap, mégis megkaptuk és adóstárs lettem.

jan. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Így van, mindenképp adóstárs lesz. Ha a te fizud elég, akkor az övét nem fogják firtatni.
jan. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 nemaRendőrség ***** válasza:
91%

Mikor felvettük a lakáshitelt a feleségemmel akkor nekem 2 állásom volt, neki 1.

Mindketten beadtunk 1-1 igazolást, nem érdekelte őket a harmadik fizetés mivel elegendő volt amit benyújtottunk.

jan. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben nagyon köszönöm a válaszokat ☺️
jan. 6. 09:43
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Mi a férjemmel úgy vettük fel a babavárót pár hónapja, hogy csak az én jövedelmemmel számoltak, mert ő próbaidős volt még akkor. Ő ettől függetlenül természetesen ugyanúgy adóstárs lett. (Az persze más kérdés, hogy a babavárónak jóval alacsonyabb a törlesztője, mint más hitelnek, így könnyebben elég rá egy fizetés, mint egy piaci alapú hitel esetében.)
jan. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Itt a mi példánk, mi akkor igényeltünk hitelt, amikor már a terhességem 12. hetében voltam. Piaci hitelt és babavárót igényeltünk (és egyben szüneteltettük is), szándék nyilatkozatot kellett tennem, hogy meddig akarok dolgozni terhességem alatt, mert anélkül nem vonhattak be volna adóstársként, hiába kétszer magasabb a CSED-em mint a fizetésem a bónusz időszaknak köszönhetően, amíg gyerekkel vagyok otthon a bank nem tekint adóstársnak.
jan. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A piaci hitelnél és a babavárónál is a férjem a fő adós, de így is kellett amit fennt írtam.
jan. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!