Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A férjem elhunyt, a ház...

A férjem elhunyt, a ház amiben éltünk/élünk ajándékozás által kapta a szüleitől. A gyerekünk még pici, a házat van jogon eladni? Mert máshová szeretnék költözni a kisfiammal

Figyelt kérdés
jan. 10. 05:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Az a probléma, hogy a gyereked örökli a házat a férjed után. A gyám hivatal emiatt nagyon ritkán engedélyezi az eladást. Sőt jelzálog hitelt sem vehetsz fel rá.


Ha az előbbit valami csoda folytán sikerül még is eladnod, és a férjed szüleinek ez nem tetszik, akkor leállíthatják az adásvételt az ajándékozás visszavonása miatti perrel.

jan. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Mindenkivel meg kell beszélni az eladást/vásárlást.

A férj szüleivel is, és a gyámhivatallal is- az ügymenetet. Előbb én a helyedben körbejárnám a az ingatlan vásárlási lehetőségeket, és eszerint beszélném meg az érintettekkel.

A férj szülei biztos meg fogják érteni ha kellően megindokolod a költözést. Aki azt mondja, hogy mi közük hozzá...semmi, de a jó kapcsolat, a férj emléke iránti tisztelet, megkívánja ezt.


A gyámhivatal indok alapján engedélyezni fogja az eladást ha ez a jogszabályi feltételeknek, és a gyermek érdekének megfelel.

Nem tudom hogy mikor történt a haláleset, és az akkori értékelést elfogadják-e alapul. A vásárolni kívánt ingatlanra előszerződést kell kötni - tudomásom szerint- amelyben meg van jelölve a vételár. A gyámhivatal mindent összevetve dönt. Vélhetően a gyermek nevére engedélyezi csak az ingatlanvásárlást, amennyiben Ő örökli a szülőtől az ingatlant.

jan. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Először is részvétem!


Ajándékozás 10 évig támadható meg, ha ez több mint 10 éve történt, akkor az anyós, após már nem támadhatja meg az ajándékozást, ilyen esetben sem, ha a gyermekük elhunyt. Ettől függetlenül nyilván az a korrekt ha ezt megbeszéled velük.

jan. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyámhivatal nem szokta megakadályozni az eladást, ő csupán a gyermek érdekeit képviseli, ami az, hogy az öröksége megmaradjon. Menj be és érdeklődd meg a pontos menetét, illetve beszélj a férjed szüleivel is a tervről.

Egy barátnőm pont így járt sajnos, simán elfogadták indoknak, hogy a ház nagy, nehezen tudja fenntartani egyedül mind fizikailag, mind anyagilag, illetve messze van a gyerekek iskolájától/ovijától ahhoz, hogy egyedül tudja logisztikázni őket. Neki nem kellett hitelt felvennie, egy 2,5 szobást lakást vettek. A ház teljes ára belement, eddig az összegig a gyerekeké a tulajdonjog, amit ő pluszban beletett, az az övé.

jan. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze. De ugyanúgy a gyerek nevére kell hogy kerüljön, es minden forintot a házra kell fordítani, vagy lekotni a gyereknek mert az az ő hagyatéka, ha esetleg nem volt szerződés, és nem került a nevedre.

Pl: lakás er 100 milliót, te veszel 50 M èrt, plusz felújítás, stb, a többit elkell neki tenni, mert neked semmi közöd úgymond a gyerek öröklesehez.

jan. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Értem, es köszönöm szépen!

Es külföldön is vehetek vele lakást?

Nagyon szépen megköszönném az erre vonatkozó infót is!


(Mert lehet kikoltoznék külföldre a tesómékhoz közel. Ott lennének az uncsitesói, lenne nekem igazi segítségem is.

Köszönöm!

jan. 11. 09:06
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj be az illetékes gyámhivatalhoz. Mindenről pontos tájékoztatást adnak.
jan. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez már lehet nem lesz ilyen egyszerű... de én is azt mondom, hogy gyámügy és mindent elmondanak.
jan. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%
Gyámhivatal nem igazán fogja engedni...
jan. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Akkor először veszek itt egy másik házat kozelebb a munkahelyemhez(masik varosban van) majd azt is eladom idővel es utánna megyek külföldre.

Abba csak nem szólnak bele majd?

jan. 17. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!