Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakástulajdonrészt el lehet adni?

Lakástulajdonrészt el lehet adni?

Figyelt kérdés

Lakásban van 1/2 tulajdonrészem , a másik tulajdonos a feleségem. Én már nem lakok ott a lakásban viszont egyelőre én fizetem a hitelt meg a számlákat. Azt csak végső esetben szeretném, hogy felfüggesztem a fizetést mivel nem akarok rossz adós besorolást kapni mert majd szeretnék hitelre venni egy másik saját lakást.

Ő nem tudná fizetni a hitelt mert nincs annyi bevétele, illetve kivásárolni se tud mert nincs megtakarítása.

Szóval lehetséges -e eladnom a részemet?


jan. 14. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Ha találsz rá vevőt, semmi akadálya.
jan. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vállás után közösen el szokták adni, és vesznek helyette kisebbet. Ezt az utat lenne jó megcélozni.
jan. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem lesz valas, de kulon koltoztunk. A lakason sok a hitel ha eladnank nem maradna sok osztoznivalo. A maceratol viszont szabadulnek.
jan. 14. 19:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonhányadot el lehet adni. Viszont a gondolj arra, hogy a feleséged akit anno szerettél ki lesz szolgáltatva egy idegen társtulajdonosnak.

Megoldásként (ha 2 külön bejáratos szobás) ki lehetne adni az egyik szobát. Csendes, kedves bérlőnek, akit ti választotok. A bérleti díj betermel a hitelbe, x év tartás után egy felívelő ingatlanpoacon pedig eladjátok.

jan. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na, de azt ugye tudod ha CSOK hitelre vettétek az ingatlant és amiatt nem válltok mert sok a büntetőkamat, ha kiderül, hogy nem is laksz ott életvitelszerűen akkor még csúnyábban meglincselnek, mint a sima büntető kamat.
jan. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
El lehet adni résztulajdont is, de nehezen. Itt még a hitelező hozzájárulása is kell, vagy előtte vissza kell fizetni a hitelt.
jan. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!