Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megkerülhető az ingatlanos?

Megkerülhető az ingatlanos?

Figyelt kérdés

Házvásárlást tervezünk. Kinéztünk egy házat, ingatlanos hirdeti. De megtaláltuk a házat Google térképen, tudjuk, hogy pontosan hol van.

Lehet olyat, hogy becsengetek a tulajhoz és az ingatlanost megkerülve vesszük meg a házat? Gondolom milliókkal olcsóbban.

Ha 42,9 millióért hirdeti az ingatlanos, gondolom ebből 40 milliót kapna a tulaj. Mi meg fizessünk ki azért még plusz 2-2,5 milliót, csak hogy az ingatlanos ezt megkapja?

Tudom, hogy ha a tulaj kizárólagos szerződést vagy mit kötött az ingatlanossal, akkor nem adhatja el nélküle, különben fizetnie kell neki.

Jól gondolom, hogy egy próbát megér, felkeresni a tulajt személyesen?


jan. 16. 09:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha csak egy hirdetés van fent ugyanarról, akkor tuti, hogy kizárólagos. Persze próbálkozni lehet.
jan. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Próbáld meg, kérdezd meg a tulajt.

Én is hasonlóan vettem, az ingatlanos jutalékát egyből levontam az árból, és utánna kezdtünk alkudozni.

Ott nem volt kizárólagos szerződés.

Egyébként jogilag már nem is lehet kizárólagosat kötni, de nem tudni hogy a tulajdonos mennyire parás .

jan. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Még lehet kerülni az ingatlanost mivel nem tiltott más helyen is hirdetni a tulajnak.

De mondhatja azt is hogy kéz alatt elkelt

jan. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Egy próbát mindenképp megér az a pár millió :)
jan. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Ha megkerülöd az ingatlanost, az így is leszedi a sápot, csak kevesebbet. Általába ilyen szerződèst kötnek.
jan. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
Próbálkozni lehet, de általában köti a szerződés az eladót.
jan. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy milyen szerződés van a tulajdonos és az ingatlanos között. Az is kérdés, hogy az ingatlan kapujára van-e kitéve az ingatlanos cég logójával ellátott "ELADÓ" tábla, mert ha igen, akkor nemigen lehet megmagyarázni, hogy nem az ingatlanos hirdetésén keresztül tudtad meg hogy eladó a ház.

Márpedig ha az ingatlanos hirdetésen keresztül jutottál el a házig, akkor az ingatlanost jogosan illeti meg a jussa, mondom ezt úgy hogy én is utálom az ingatlanos közvetítőket.

Nekem úgy sikerült kihagyni az ingatlanost, hogy hónapokig jártam a környékeket ahol kerestem a házat, beszélgettem a helyiekkel, érdeklődtem, néhány polgármesterrel is felvettem a kapcsolatot, így végül meglett a ház. Úgyhogy nem a minden az internet és az online tér, lehet csinálni másképp is.

jan. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerzodes kerdese. De akár arra is van esély, hogy ha megkerulod és a tulaj megtudja , hogy mondjuk egy kis alkuval de vinnéd , akkor lehet eladás is belőle olcsóbban . De elsulhet a dolog máshogy is.
jan. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
En szemely szerint szinten tervezek vásárlást, de olyanokat fogok sztem megnezni ahol nincs ingatlanos. Eladótól nem sajnálom ha jo állapotú amit veszek , de egy felesleges harmadik ember zsebét nem tömöm.
jan. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!


Az a gond, az ország keleti részéről tervezünk költözni a nyugati részére, kb. 400 km távolságra, szóval a helyben-nézegetek-házakat dolog nem jön össze.


De biztos meg lehetne oldani, hogy azt mondjuk ottani rokonok hallottak a házról, így jutottunk el az eladóig.


Én is túlzásnak érzem, hogy azért fizessünk 2,9 milliót (vagy oké, alku után 2-2,5 milliót), mert valaki feltett a házról 2-3 hirdetést meg fotót a netre. Ez azért brutál "óradíj".

jan. 18. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!