Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Anyukám férje szeretne nekem...

Anyukám férje szeretne nekem adni, rám iratni egy nyaralót, de osztatlan közös tulajdonú telken fekszik. Erre milyen lehetőség lenne?

Figyelt kérdés
jan. 31. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
A másik tulajdonossal meg kéne egyezni, hogy területileg, helyrajzi számmal osszátok fel a telket, jegyeztessrtek be, kössetek szertődést.
jan. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vagy 8 tulaj van. Kis nyaralók ezek, de a legtöbbet el tudták adni az évek alatt.
jan. 31. 15:39
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Mivel nem egyenesági felmenőd, szerintem illetéket kell az ajándékozás után fizetned. De hát ha el tudod adni, akkor még mindig jól jársz.
jan. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Meg kell osztatni aztán nincs probléma.Ügyvéd nélkül nem megy .
jan. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ami az ő nevén van, az ő tulajdona azt rád írathatja - csak a többi tulajdonosnak elővételi joga van elvileg.

Nem tudom, hogy ez ajándékozásnál érvényes-e (nem hiszem, akkor nem lehetne elajándékozni mert ingyen rögtön elvinné valamelyik másik tulajdonostárs), de ehhez ügyvédet kellene megkérdezni. Régebbi eseteknél úgy olvastam, hogy ajándékozás esetén nincs elővételi joga az osztatlan közös tulajdonnál sem a tulajdonostársaknak, de persze változhatnak a szabályok.

Elméletileg simán rád lehet íratnia a tulajdonát csak utána is ugyanúgy osztatlan közös tulajdonban marad. Ha később el akarnád adni ott okozna nehézséget, mert így lehet kevesebbet ér - és a tulajdonostársaknak akkor már él az elővételi joga. Bár ez az árat nem befolyásolná.

[link]

febr. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!