Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire erősíti az alkuképess...

Mennyire erősíti az alkuképességem, ha a teljes vételi árat azonnal tudom fizetni?

Figyelt kérdés

Természetesen attól függ hogy az eladónak mennyire sürgős a dolog, de kíváncsi vagyok az általános véleményekre. 45-50 milliós értékben keresek lakásokat. Ha azt mondom hogy akár holnap mehetünk az ügyvédhez és fizetek mindent, mennyit lehet alkudni egy 50 milliós értékéből? Átlagosan az emberek 10%-ot tartanak az illem határain belülinek. Ilyen esetekben van esély ennél nagyobb mértékű alkura, vagy nem?


Az utóbbi időben több ajánlatot is tettem, és nagyon elzárkóztak az emberek az alkutól, vagy csak minimális összeget engedtek el. DE ez nem azonnali fizetés lett volna.



febr. 8. 16:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
45%
Nekem ez nem jelentene semmit sem.
febr. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
58%

A cigányok szoktak úgy próbálkozni a marketplace hirdetéseknél, hogy "xxx Ft és már azonnal indulok is érte..."

Nem szokott bejönni.

febr. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
51%
ha kp-s vevő vagy akkor lazán engednek az árból 5-10%-ot.
febr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Lilluci27 ***** válasza:
56%
Bmvsgy igen vagy nem... nekem pl tökmindegy hogy azonnal fizet ő, vagy majd egy idő múlva a bank.
febr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
74%

Az eladások jelentős részénél bizony előny az azonnal fizető vevő, hiszen a legtöbb eladónak szintén "azonnal" kéne a pénz, mert költözne az ingatlanból, amit elad.

Ha az eladó nem a saját otthonát adja el, hanem az x-edik befektetésnek vett lakását, vagy valami örökséget, akkor nem feltétlenül fognak engedni emiatt.

febr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%
Pang a piac még most is , sztem erősítheti sok esetben az alku pozíciót. En probalnek alkudni. Persze ez én vagyok.
febr. 9. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom kinek mennyi idő volt a lakáshitel ügyintézése, de nekem 7-8 nap alatt megvolt az otpnél közjegyzőstől. Igaz ott volt a bankszámlám és prémium ügyfél vagyok, hogy ez mit számít e... Passz.

Az átlag embernek 1 lakása van, és igen ritka az az eset, hogy azonnal kiköltözne. Általában 30 nap vagy több szokott lenni. Volt olyan ismerősöm aki 4 hónapra kihúzta a határidőt mert csúszott az építkezés.

A másik szemszögem, ha meg van egy kulcsra kész másik ingatlan, teljesen lényegtelen, hogy ma tudna fizetni vagy egy hónap múlva. De találjon valaki egy olyan ügyvédet aki azonnal ráér. Nekem sokat kellett járni 2 külön eset miatt ügyvédhez és sokszor 2+ hétre adtak időpontot.

De ha tényleg azonnal kellene a pénz és a vevő azonnal akarna költözni, akkor találjon valaki " tegnapra" költöztető céget, vagy próbáljon bérelni dobozos furgont. Furgonok ritka, hogy unatkoznak a telephelyeken, ezeket is előre kell foglalni. Az a költöztető akit reggel felhívsz és holnap ott is van nekem kicsit gyanús. (Miért nincs semmi munkája? )

Ott a lakáshitel vissza fizetés vagy bele fizetés, az én szerződésem szerint 60 nappal előtte kell kérvényeznem az előtörlesztest vagy végtörlesztést. Tehát szintén nem vagyok előrébb az azonnali fizetéssel.

Új autót akarnék venni az árából? Az egyedi rendelesre 6 hónapot kellett várni..., a szalon autóra 3 hetet vagy előre meg van határozva már a hirdetésbe mikor lehet elvinni. Jó persze használt kocsi más eset.

Szóval összegezve, nem látom semmi előnyét a kos vevőnek.

febr. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Kos=kps
febr. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
5%
Alkudozni nagyon proli dolog. Ha egyszer annyi az ára akkor annyi.
febr. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
33%

"Alkudozni nagyon proli dolog. Ha egyszer annyi az ára akkor annyi."


Magánemberek közti nagyobb értékű adásvételnél nem proli dolog alkudni, hanem egyenesen ostobaság nem alkudni. Mit veszítesz vele? Semmit. Mit nyerhetsz rajta? Milliókat.

Egyszerűen valamiért szokás itthon az ingatlanokat felülárazni, mert az eladó tudja, hogy a vevő alkudni akar. A vevő meg azért akar alkudni, mert tudja, hogy az eladó direkt rádobott az árra még pár milliót. Ez ilyen saját farkába harapó kígyó. :)


Kérdező, azt kell hogy mondjam, hogy alig kaptál hasznos választ. Mióta világ a világ, a kp-s vevő bizony kincs, nyugodtan alkudj. Amúgy is pang a piac, legyél pofátlan is, ha úgy érzed.

febr. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!