Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire drága csak klímával...

Herczeg Krisztina kérdése:

Mennyire drága csak klímával fűteni?

Figyelt kérdés

Adott egy 99 nm-es családi ház, amit vétel céljából néztünk meg. 4 db hűtő-fűtő klíma van telepítve fűtésre. Szigetelés: 12 cm aljzat, 15 cm homlokzat, 20 cm födém. Belmagasság kb. 290 cm.

Új szigetelt nyílászárók.


Tapasztalatok érdekelnének, horror lenne-e a fűtés? Elektromos paneles rásegítésről se hallottam túl jókat ár tekintetében. Gáz nincs bevezetve a házba. Köszi.



febr. 24. 17:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%
4x olcsóbb mint bármilyen más elektromos fűtés, úgyhogy rásegítésről ne is álmodj, különben a gatyád is rámegy. Inkább tűrd, hogy -20 fokban 18-nál nem lesz több bent. Amúgy H tarifán, ha kizárólag október 15 és április 15 között üzemelteted, amikor kedvezményes, úgy 1000 Ft/napra jön ki az üzemeltetése. A hűtés nyáron hatékonyabb, bár nem kedvezményes, de csak 4-8 fokos különbséget kell csinálni, nem 20+ fokost, meg nem kell leolvasztani ami veszteség.
febr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Mit értesz hűtő fűtő klíma alatt?

Nem mindegy, tehát sima klíma vagy téliesített esetleg fűtésre optimalizált?

Milyen az elosztás?

Egyébként nem ördögtől való a klímával fűtés, tényleg lehet olcsó, de nem mindegy.

febr. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1-es , köszi, most nézem a H-tarifa vagy GEO tarifa kérdéskört.


2-es, a klíma pontos típusát nem néztem, bekértük az eladótól, az elosztás: van egy hosszabb folyosó, aztán balra 1 szoba , abból jobbra és balra nyílik 1-1, ezekben van 1-1 klíma, folyosó végén fürdő, mellette konyha, ott van a 4. klíma. Konyha mellett háztartási helyiség, és egy előtér, ahonnan a teraszra jutsz ki.

febr. 24. 18:20
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálam sincs gáz, 20 éven át fával fűtöttem. A házat pár éve felújítottam, kapott rendes hőszigetelést, nagyjából olyat, mint amit leírtál (nálam 30 cm van a födémen, 14 cm a falon, 3 rétegű ablakok)

A lényeg: 4 modern klímát vettem, kiválóan működnek. Semmi értelme fával bohóckodnom, mert egy árban van vele.


Az elektromos fűtőpanelt viszont felejtsd el. 4-5x drágább mint klímával fűteni.

Nálunk a -20°C reggelen lehetett érezni, hogy folyamatosan tölt a klímakompresszor, a házban így is meleg volt. Ja és az elmúlt 5 évben 1 ilyen reggelről beszélünk. -10°C meg se kottyan a klímának (midea)

febr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

[link]


több energia árat aktualizákni kell és megis kapod a választ.

febr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
7%

A klíma olcsó, csak rettenetesen rossz. Amelyik légtérben vagy, az elmegy, de ahol nincs, ott szó szerint 15 fok lesz. Akkor is, ha nyitva hagyod az ajtót a fűtött és fűtetlen között.


Klímával csak rásegíteni szabad, de kell a rendes, gázos vagy fa, esetleg elektromos kazános rendszer, ami radiátorokkal vagy padlófűtéssel eljut mindenhova.


Persze lehet bohóckodni mindenféle plusz olajradiátorral meg fűtő panelokkal, de akkor meg a gatyád rámegy a számlákra, azok ugyanis 4-5x annyiért állítják elő a hőt.

febr. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

"Szigetelés: 12 cm aljzat, 15 cm homlokzat, 20 cm födém."


Egy ilyen házban alig fúj a klíma, mert annyira kicsi a hőveszteség. Én a 4 klímából igazából 2-vel fűtök. A nappaliban most 24 fok van, a nem fűtött hálószobában 21, ami nekem pont tökéletes alváshoz.

febr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Én is 4 db klímával fűtöm a házam. Simán kifűti a házat. Az elektromos panel ráfűtést felejtsd el. Brutál drága, és nem lesz rá szükség.
febr. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

2-es , a klímák: Polar SIEH0035SDX / SO1H0035SDX oldalfali inverteres klíma


H-tarifához megfelel.

febr. 25. 14:53
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly vettünk egy klímát a nappaliba, szerelő rábeszélt minket a drágább fűtő klímára. Észre se vettük, hogy valamikor a télen kialudt a gázkonvektor a klíma olyan jól befűtött. Most tavasszal meg fogjuk venni a két hálószobába is. Kértünk árat tavaly radiátorra és központi fűtésre. 2,5 millió. Klímával fele ennyiből megússzuk.

Megjegyzem, nálunk is ki vannak cserélve az ablakok és letettünk 20 centis szigetelést a padlásra.

febr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!