Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Felújítandó panellakás 29milli...

Felújítandó panellakás 29millióért vagy teljeskörűen felújított panellakás 39millióért?

Figyelt kérdés

Melyiket választanátok?

Ha mind a kettő panellakás 49m2 lenne.


Ma már egy lakásfelújítás 8-10 millió forintba simán bele kerülhet,viszont cserébe a saját ízlésemnek megfelelően alakithatnám ki.



febr. 27. 20:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Ezt csak te tudod eldönteni. Én a felújítandót venném, de nekem nem gond hogy kivitelezőt (szakembert) találjak és időm is van ezzel foglalkozni.

Ha te is így vagy vele akkor válaszd azt, csak előtte gondold végig, hogy mennyi macera van egy nagyobb felújítással és azt, hogy neked ez belefér-e.

febr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Az egyes kommentelő mindent leírt 😊


Én is a felújítandóra szavaznék, ha bírod az ezzel járó sok teendőt.

Tényleg jó érzés, hogy a saját ízlésedre alakíthatod, csak sok idő, energia, döntés.


Mi tavaly vettünk felújítandó panelt, ugyanígy 49 m2, kicsit több, mint 10 millió volt a felújítás, plusz a háztartási gépek. Egy céggel intéztünk mindent, az összes szakembert ők biztosították, neked is hasonló megoldást javaslok, egy céget érdemes megbízni, mert sokkal könnyebb, mint egyesével intézni a szakembereket. Így is 3 hónap volt a teljeskörű felújítás, és mi szerencsések voltunk, minden gyorsan és rendben haladt.

febr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Megnézném, hogy a kettő közötti áron mit lehet kapni.

Ha lenne egy műszakilag felújított, amit csak kisebb munkával kell "testre szabni", akkor időben, kockázatban és pénzben lehet, hogy az előnyösebb.

Ha nem sürgős, akkor legalább egy hónapig figyeld az ottani helyi lakáspiacot. Mindig dobnak piacra újabb lakást, tehát ne csak egy pillanatnyi kínálatot nézz.

A felújítás mindig kockázatot rejt, teljes körű felújításhoz megfelelő vérmérséklet vagy építőipari járatosság kell (egyesével egyeztetni a szakiparosokkal, esetleg a generál kivitelezővel), vagy pénz, amivel helyetted az egészet levezényli valaki.

Amikor összehasonlítod az ingatlanokat, akkor minden tényezőt vegyél figyelembe, ne csak a kínálati árat nézd. Főleg annak adj nagyobb súlyt, amin nem tudsz később sem változtatni, azok számítsanak a döntésben. Pl. az épületen belüli elhelyezkedés (fszt, záró szint, szélső, közbenső, lifttől távolság), kilátás parkolóra vagy zöldre, tény üzemeltetési költségekre stb.).

febr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
Kezdjük ott, hogy ha lenne 39 milliom nem panelba gondolkodnek. Egy tégla lakás sokkalta jobb , laktam panelban is úgy mondom.
febr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

4-es nem ez volt a kérdés.

A 2-es válasza az aktuális árral és a többiek is mind hozzátettek a kérdező döntésének független külsős nézőpontból történő segítéséhez.

febr. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a felújítást egyesével intéztem nem olyan rég, és közel sem került 10 millióba. Persze meg kellett találni azokat a szakikat, akik jutányos áron, és mégis jól megcsinálják. Volt, aki vidékről jött :D Szenvedés volt, de sokmilliót spóroltam. Ezzel együtt azt mondom, hogy felújítottat vennék, de nekem max 5 millió különbséget ér ez meg.
febr. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ van-e időm és kedvem a felújítással szórakozni, esetleg van-e, amit megtudok én is csinálni. Ha igen, akkor a felújítandót választanám. Ha nem és egyébként az ízlésemnek kb. megfelel, akkor pedig a felújítottat választanám.
febr. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
6-al egyetértek. Nem lesz az 10 millió jelenleg. Kb. 5-6 millió lehet a vége egy teljes felújításnak, ha te intézed és koordinálod a szakembereket. Jó pár éve újítottam fel teljesen panelt, akkor még jó árban voltak az anyagok. Ismerősök ajánlottak közepes mestereket nem drága munkadíjjal. Kész lett 3,5 millióból összesen. Rengeteg idegeskedéssel, szabadság kivétel a munkahelyről. Folyamatos harc a szomszédokkal, hogy kinek mikor nem jó a zajongás. 4,5 hónapig tartott. Viszont nagyon megérte eladásnál, mert rengetegen megnézték és 1 hét alatt meg is vették alku nélkül tavaly... Olyan 5-5,5 millióval adtam el drágábban a felújítandónál. Én is maximum 5 millióval többért venném a jelenlegi helyzetben. Olyan 34-35 millió körül, ha a felújítandó 29-30.... Sőt a felújítandóból lehet lehet még faragni 1-1,5 milliót is.... A felújítottból nem biztos.
febr. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz rá sok időt energiát szánni, és fontos neked, hogy a saját ízlésedre formáld, mert te fogsz a lakásban élni, akkor felújítandót vegyél.


Sajnos Budapesten nem lehet kihozni 5 milióból a teljes felújítást, kivéve ha csak kozmetikázásról van szó. Ha mindent minőségi alapanyagokból, falat bontva megcsináltatsz, vezetékcsere, nyílászáró, radiátorok, konyhabútor, ajtók stb, az bizony teljesen más tészta, és nem 5 millió sajnos, inkább 7-10 millió, igényektől függően.


Szóval értitek, felújítás és felújítás között is óriási a különbség.


Ha asztalossal mindent méretre szabsz, és nem Ikea konyhabútort veszel, az bizony önmagában csak 1 millió, és ez csak a konyhabútor, beépített szekrény minden szobába és folyosóra még egyszer minimum 1 millió.


Háztartási gépek 1 millió, ha mindent újonnan veszel és beépíted, sütő, mosógép, mosogatógép, hűtő, mikró.


Nyílászáró több százezer.


Normális, minőségi bejárati ajtó minimum 400ezer.


Szobaajtók kerettel együtt, 4 ajtóra összesen 200ezer.


Minőségi laminált padló 500ezer (anyagár, szegélyléc, alátét).


Fürdőszoba berendezés, kád, wc, mosdó stb. minimum 200ezer, burkolat megint csak 200ezer.


Összes szobába falilámpa 200ezer.


Ez már önmagában elérte az 5 milliót, és nem volt benne a bontási munkálat (régi burkolat, esetleg kisebb falak, a nyílászáró stb. bontása), radiátorok, vezetékek, szellőző, csengő, kapcsolótábla, vakolás, festés, munkadíj, anyag feltermelése, szemét elszállítás stb.

febr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hármas kommentelő jókat írt, ne csak az árakat hasonlítsd össze, hanem a környéket is stb. Plusz nézz körül, mit kapsz a 2 ár között.


De ha csak a matekot nézzük:


- Megveszed 29 millióért. Ügyvédi díjra + vagyonszerzési illetékre számoljunk összesen 5%-t, azaz 1,45 milliót. Felújítás mondjuk 8 millió. Ez összesen 38,45 millió.


- Vagy megveszed a felújítottat 39 millióért. Ügyvéd+illeték összesen 5%, az 1,95 millió. Végösszeg kb. 41 millió.

febr. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!