Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Merjek megvenni egy osztatlan...

Merjek megvenni egy osztatlan közös tulajdonú telken lévő garázst?

Figyelt kérdés
Több garázs is van a telken, de nincs külön helyrajzi számuk. Sima adásvételivel lenne ügyvéd előtt. Utána kimérethetem, bejegyezhetem? Illetve most fizetnék utána illetéket?
febr. 28. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden garázs különálló és zárható? Nekünk is van garázs közös tulajdonú telken, összesen nyolc garázs épült rá. Eladásnál elővásárlási joga van a többi tulajdonosnak. Minden garázshoz saját villanyóra tartozik. Kiméretni? Illeték az adásvételi után jönne, ha be van jegyezve a tulajdoni hányadod és majd a NAV kiküldi ügyfélkapun a fizetési értesítőt. A forgalmi érték 4% kell befizetni NAV Illetékek számlára.
febr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Több garázs is van a telken, de nincs külön helyrajzi számuk."

És a helyrajzi szám alatt van bejegyezve tulajdoni rész?


"Utána kimérethetem, bejegyezhetem?"

Nem!


Amennyiben van tulajdonrész, az is átkerül az új tulajdonossal az épülettel! Ezt az ügyvéd rögzíti a szerződésben. Az Ő tiszteletdíján kívül elkér kb 7.000.-t a földhivatali átvezetésre.


"Illetve most fizetnék utána illetéket?"

A földhivatali bejegyzés után 60 napon belül megkapod a sárga utalványt. Vagy a értesítőt.


De a lényeg, hogy személy szerint nem vennék olyan garázst. Aminél nincs valami bejegyzés tulajdonra földhivatalban.

Ilyen eset - amikor tartós bérletben van a föld. Vagy csak építettek a területre. (Felénk jellemző volt a 70-es években.)

febr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Földhivatalnál nincs bejegyezve semmi! Nincs helyrajzi szám.
febr. 29. 12:10
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy "hivatalosan" is hogy tudna a nevemre kerülni?
febr. 29. 12:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Fussunk neki még egyszer!


Ha ezen az osztatlan, közös tulajdonú területen. (Aminek valamilyen helyrajzi számnak mégis csak kell lennie!)


Nincs olyan hogy

ingatlan adatai:

garázstelep vagy valami

területe!


- tulajdoni hányad

- jogcím: vétel/öröklés

- bejegyző határozat, érkezési idő

- annak a neve, akitől megvennéd

...


Lépjél tovább!


Ha van helyrajzi száma az osztatlan közös tulajdonnak. A földhivatalban érdeklődj!!!

febr. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!