Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan eladasnál mennyi...

Ingatlan eladasnál mennyi adot kell fizetni?

Figyelt kérdés
Akkor ha ha 3 even belül adom el de viszon kb ugyan annyiért, mert haszonelvezettel lesz terhelve és így az összeg megközelitőleg ugyan annyi lesz.

febr. 29. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Ha haszonélvezettel van terhelve, úgy nem lehet eladni. Egyébiránt a szerzett jövedelem (eladási ára) 60%-a után kell fizetni 15% adót.
febr. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Félreértette a haszonélvezetet. De ez nem releváns most. Aki eladja az haszonélvezetet köt ki magának az ingatlanon. lehet ilyet. Szerintem a szerzett jövedelem után kell adót fizetni annak aki eladja. Ha keletkezik jövedelem. Egy éven belül is eladhatja pl ugyan annyiért amenyiért vette Igy jövedelem nem kelrtkezik es adó sem. En ezt hallottam, de nem vagyok benne biztos
febr. 29. 21:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlan-adásvétel adózási szabályai itt vannak leírva a NAV honlapján:

[link]

A kedves 1-es jól írta, a szerzés évétől számított 3. évben 60% után 15%.

Adóalap csökkentő az értéknövelő beruházás, ennek pontos feltételei szintén az oldalról elérhető információs füzetben vannak.

A füzetben szó esik a haszonélvezeti jogról is.

febr. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves #3 as. Az emlitett weboldalon is az az informacio van amit én hallottam. A jövedelem utan kell fizetni. Ha az új ingatlan veteli ára egyezik a korabbi eladási áraval akkor nem keletkezik jövedelem, igy adó sem.
febr. 29. 23:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!