Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha a TULAJDONI LAPON lakóház...

Ha a TULAJDONI LAPON lakóház udvar 120 négyzetméter, akkor az a ház vagy az udvar mérete? Melyiket jelenti? (Bocs , ha hülye kérdés, de nehezen állapítható meg ha a ház is kb. ekkora az udvar meg több hrsz-számon van.)

Figyelt kérdés

#ingatlan #Tulajdoni lap értelmezése
márc. 10. 19:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Oké, ez nem derült ki a kérdésből. Attól, hogy a telekhatárok egybe vannak nyitva és teljes terjedelmükben átjárhatók, a nyilvántartás szerint azok még több helyrajzi számon is elterülhetnek.

Ha van ügyfélkapud, lekérhető a térképmásolat a földhivataltól, ott be lesznek rajzolva a felépítmények (ha azok be voltak jegyezve). Vagy ugyanott mondhatták volna, hogy ne tulajdoni lapot kérj vagy betekintést, hanem egy térképmásolatot, és akkor átlátható lenne.

Egy másik lehetőség a rendezési terv megnézése, azt közzé szokták tenni és szintén láthatók az adatok. Majdnem rákerestem, de elakadtam, hogy ez most Győrszentiván vagy Pilisszentiván rövidített neve, vagy a szlovákiai Szentiván - ebben az esetben nehezebb a dolog, mert a magyar nyilvántartásokból kiesik.


Mindenesetre Pilisszentiván:

Oké, ez nem derült ki a kérdésből. Attól, hogy a telekhatárok egybe vannak nyitva és teljes terjedelmükben átjárhatók, a nyilvántartás szerint azok még több helyrajzi számon is elterülhetnek.

Ha van ügyfélkapud, lekérhető a térképmásolat a földhivataltól, ott be lesznek rajzolva a felépítmények (ha azok be voltak jegyezve). Vagy ugyanott mondhatták volna, hogy ne tulajdoni lapot kérj vagy betekintést, hanem egy térképmásolatot, és akkor átlátható lenne.

Egy másik lehetőség a rendezési terv megnézése, azt közzé szokták tenni és szintén láthatók az adatok. Majdnem rákerestem, de elakadtam, hogy ez most Győrszentiván vagy Pilisszentiván rövidített neve, vagy a szlovákiai Szentiván - ebben az esetben nehezebb a dolog, mert a magyar nyilvántartásokból kiesik.


Pilisszentiván:

[link]

Győrszentiván:

[link]

márc. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Igen a térképmásolatot mondták!

Köszönöm szépen!

márc. 10. 19:54
 13/14 A kérdező kommentje:

Röhejes de régen nagyon hülyén gondolkodtak vagy inkább nem gondolkodtak az emberek.

Olyanok egyes telkek mint a sakktábla (nem vicc)! Nem tudja az ember melyik kocka kué kategória. Jó, hogy a ház rendben van (ezen is volt macera) ügyvéd intézte,az okés.

És ezen a családon belül az összes terület így néz ki.

Ha direkt akarna vki ennél nagyobb hülyeséget kitalálni tutira nem menne neki, akkor se ga érzéke lenne hozzá! 😊

márc. 10. 20:06
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #10 írta én sem találtam tulajdoni lapon a ház méretét. Pár napja pont ez kellett volna nekem, hogy tulajdoni lapról meg lehet-e mondani mekkora a rajta levő ház alapterülete vagy az ingatlan mérete. Nincs rajta.

Ha lakás vagy más olyan ingatlan amihez nem tartozik plusz telek, mint egy iroda vagy üzlethelyiség, akkor a nm az a belső területét jelenti. A házaknál azonban csak felsorolják, hogy "udvar, ház, garázs" vagy "hétvégi ház, udvar" és mellé, hogy 300nm vagy 1100nm.

Nekem pont a ház mérete kellett volna a tulajdoni lapról és nincs rajta, a térképmásolaton sem mindig szerepel (helyesebben csak ritkán szerepel rajta).

márc. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!