Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az illeték összegét az ingatla...

Az illeték összegét az ingatlan piaci értéke alapján számolják ki, vagy az alapján, amennyi a tényleges vételár volt?

Figyelt kérdés
Most vettem lakást áron alul. Az ingatlanok.hu segítségével kiszámoltam, várhatóan mennyi lesz az illeték, amit majd fizetek. De az egyik barátom azt mondta most, hogy ez nem megbízható, és talán a piaci érték alapján állapítják majd meg.
márc. 11. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Amely összeg az adásvételiben le van írva . 4 % a.
márc. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapesetben az adásvételi szerződés alapján. De ha úgy ítélik meg, hogy ott aránytalanul alacsony összeg szerepel, akkor joguk van nekik megszabni egy piaci árat és annak alapján.

Mennyiért vetted és miért gondolod, hogy áron alul vetted? Mennyi lett volna szerinted piaci áron?


Azt ne felejtsd el, hogy az ingatlanok nem annyiért szoktak elmenni, mint amennyiért hirdetik őket.

márc. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Két opció van, vagy az adásvételi alapján,vagy ha nem fogadja el a NAV, mert gyanúsan akacsony,akkor kiküldi a saját értékbecslöjét. Nálam is voltak,pedig reális árat írtunk az adásvételire. Normális volt a fickó, de amolyan kecse-káposzta alapon azért apróságokat kellett találnia, ami miatt egy kicsit, 48 ezerre többet fizettem 2007-ben.
márc. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Ne állj neki felújítani, amíg nincs a kezedben az illetékről szóló utalvány!


Ha csempét, járólapot akarsz cserélni, azokat leverheted. Stb...

De legyen nyoma, hogy miért vetted ár alatt!

márc. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az államnak nagyobb bevételt hozó alapon számítják ki.
márc. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én önkormányzattól vettem, nyílt liciten, namármost ennél piacibb ár nincs. Ennek ellenére az illetéket az 1,25-szörösére vetették ki, mondván, hogy szerintük annyit ér. Fellebbeztem, elfogadták, de nem arra hivatkozva, hogy nyílt licit volt, hanem hogy az ingatlan lepusztult állapota indokolja az alacsonyabb árat.
márc. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!