Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Max 10-11 millió Ft-ig hol...

Max 10-11 millió Ft-ig hol vennétek lakóingatlant (egész évben lakható lehetőleg összközműves lakás, ház) ami várhatóan legalább meg fogja tartani a reálértékét hosszabb távon? (többi lent)

Figyelt kérdés

-lakni szeretnék benne nem kiadni, de az ország egész területe számításba jöhet.

-első ingatlanom lenne hitelből, később eladnám és vennék jobbat, ezért lényeges minimum az értéktartás. nem profitcéllal venném kifejezetten.

- lakás, ház szóba jöhet

- egész évben elsősorban vonattal, másodsorban busszal könnyen megközelíthető legyen kocsim nincs még.

- közbiztonság lényeges és az, hogy a napi szintű tömegközlekedés során se utazzak túl nagy számú lecsúszott, antiszocális alakokkal pld Borsod, Szabolcs-Szatmár stb ilyen szempontból nagyjából ki is esik, azon kivül bármi szóba jöhet.



márc. 14. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Most örököltünk 9 millió az ára Bács kk megye,érdekel?
márc. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Borsod, Nográd, Baranya megye amik szóba jöhetnek
márc. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Salgótarján, Ózd

de munka nincs

márc. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nézd meg az ingatlanpiacot.

Ott kapsz érte lakható lakást/házat, ahol nincs munkalehetőség, ellenben van sok barna bőrű ember.

Ellenpélda: Győrben van sok munkahely és nincs sok barna bőrű. Nos, a lakótelepi panelok 23-25 M Ft körül kezdődnek (tehát ez a legalja, felújításra szoruló lakás, prolis részeken), ill. ennyiért lehet zártkerti övezetben téliesített házikókat venni. Ezek olyan környékek, ahová már sokan állandóra költöznek ki, van bevizsgált, ivóvíz minőségű fúrt kút és áram, gázt palackról tudsz használni, megoldott a szemétszállítás, adott esetben buszmegálló is van bejárható távolságban. Szóval ezek is 20 M Ft felett kezdődnek.

Ami 10 M Ft körül van, az kb. az, amire még ennyit rá kéne költened, hogy lakható legyen.

Szóval ez van az országnak azon a részén, ahol van munkahely és nem nagyon van c...-probléma.

márc. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező: én a helyedben megnézném azt az ingatlant amit az 1 es ajánlott.
márc. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#3

Salgótarján, Ózd hosszabb távon nem látszik, h javulna a munkahelyzet a régióban, tehát az ingatlanok reálértéke sem biztos, hogy megmarad. Másrészt a leszakadás miatt sztem tovább fog nőni a nem kívánatos társadalmi csoportok létszáma és még élhetetlenebb lesz.

Nyugat Magyarország nagy része, vagy Keleten az Alföld , Tiszántúl kevésbé "fertőzött" ritkásabban lakott részei még szóba jöhetnek.

Mondjuk Szeged környéke már esélyesebb, h a jövőben fejlődhet az infrastruktúra fejlődésével.

Vagy Pécs környéke és ahova épül majd autópálya a Dunántúlon.

Pécsett belül is találtam 10 millió alatt 1-2 ingatlant. nyílván az ott lakók miatt is ennyi egy része.

De házat bőven lehet találni több százas-ezres nagyságrendben mindnehol szinte, ami nem a legfelkapottabb környéken van. Bp , Balaton. Csak ott meg kell nézni kik laknak :)

Pécs, zalaegerszeg, Nagykanizsa stb

márc. 14. 10:09
 7/9 A kérdező kommentje:

#4

munkahely közelsége annyira nem fontos egyelőre. meg tudom oldani pár évig szállókkal, olcsóbb albérletekkel.spórolos vagyok nem élek nagy lábon visznylag jó keresettel, de még az önerőm nem sok és nem akarok magas hitelt fizetni. nyílván ahol van bőven, ott jóval drágább az ingatlan. ezzel tisztában vagyok.

a lakások drágák jó helyen ,de pld itt van egy Lőkösházán nagyon szép. Van nemzetközi vonatállomás , határátkelő, tehát nem a viléág vége, igaz nem is közel.

Ahogy néztem nem problémás emberek lakják. nm árra nagyon olcsó, de nem tudom hoszabb távon ez az ár mennyire marad és mennyire lesz eladható viszonylag kis település.

[link]


itt egy másik hasonló Biharnagybajom. jó ár.jó nagy lakás, jól néz ki, de nem tudom mennyire lezs forgalomképes később. bár amúgy olcsónak tünik

[link]


illetve Pécsett a belváros közvetlen közelében is találtam egy belső udvaros lakást 35nm 9M ért, ami befektetésnek se lenne rossz.


[link]


csak pár példa,h talán lehet találni jobbakat,ha kicsit kutatok.



ilyen és hasonló

márc. 14. 10:27
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Üres telket kapsz annyiért.
márc. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8

11 millóiig

lakás 490 találat

[link]

ház

4578 találat

[link]

márc. 15. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!