Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tudnám így eladni a...

Hogyan tudnám így eladni a házat vagy megkapni a részemet?

Figyelt kérdés
Anyukám meghalt egy éve, apukám már nagyon régen. Van egy húgom aki ott élt velük mindig, most is ott él, se férje, se gyereke. Mivel abba beleegyeztem, hogy ott maradjon, mert venni úgyse tud így azt beszéltük részletekbe ideaadja ahogy tudja. 15 millióra van felértékelve, egy vidéki kockaház. Egy év alatt egy forintot nem adott, mindig van mondja, hogy nincs pénze meg majd majd. Már egyre kevesebbet beszélünk pedig előtte nagyon jó testvérek voltunk. Szóval mit tehetek, hogy megkapjam a részem vagy valahogy eltudjam adni a házat? Nekünk is jól jönne az a pár millió, mivel fizetjük a lakáshitelt meg két gyermeket nevelünk a férjemmel, nagyon nem érzem már ezt igazságosnak.

márc. 18. 17:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Szólj nekik, hogy el fogod adni a részed, ha nem fizetnek ki a házból és nem fog érdekelni, hogy kinek adod el.

1 hét múlva ha nincs változás jelenj meg egy kisebbségi családdal, hogy akkor megmutatod a házat és, hogy hol fognak lakni, mert bizony be is fognak költözni, ha megveszik a részed.


Ha máshogy nem megy, csináld így.

márc. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Mindenképp a tárgyalásos megoldást javaslom, hiszen ahogy írtad, régen jóban voltatok, és mégis csak ő a testvéred.

Lehet, hogy neki több idő kell a gyászfolyamat feldolgozásához, egy év nem nagy idő, személytől függően.

Azonban szabj egy határidőt, amikorra vagy ki tudja fizetni a korábban értékelt tulajdon hányadod, vagy együtt értékesítitek, és abból fizeti ki.

márc. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet közös tulajdon megszűntetése iránt keresetet beadni. Ekkor felértékelik újra (ami valószínűleg magasabb lesz, mint az előző, az idő múlása miatti árindex miatt), és a végrehajtó kiírja árverésre.

Az új tulajdonos kérhet majd tőle többlethasználati pénzt, megvan az esélye.

márc. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kisebbségi családos sztoriba mennék bele. Szimplán megbeszélném vele, hogy ez közös örökség, szeretnéd a részed. Ajánld fel neki, hogy vásárolja meg tőled BANKI HITELRE. Magánszemélyek közötti fekete hitel sosem jó, rokonok között főleg, tehát ezt a részletezést én hagynám.


Ha van 3 havi munkaviszonya, vegyen fel lakáshitelt. Ez elég kis összeg, nem lesz nagy törlesztője. Mondd neki, hogy ekkor azonnal 1/1 tulajdonos lesz az ingatlanban. Átsegíted a folyamaton, csak indítsátok el.


Tudasd vele, hogy nem akarsz rosszat, nem akarod másnak eladni, de kénytelen leszel.

márc. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Sajnos már fél éve csak ígéret. Úgy beszéltük meg, hogy havonta 50 ezret ad vagy mikor tud többet is, 450 ezres fizetéséből úgy gondolom ez nem nagy összeg havonta. De mindig csak majd majd ezt hallom tőle fél éve. Már ott tartok, hogy az sem érdekel ha összeveszés lesz a vége, de szeretném mostmàr én is ami megillet engem.
márc. 19. 11:38
 6/14 anonim ***** válasza:

Beszélj vele, üljetek le, és mondd el, hogy teljesen megérted, hogy ő szeretne maradni,

- emellett az atyai örökségből ami lehet szellemi, testi és anyagi jellegű, nos ez az anyagi rész is a te örökséged, amit ő most visszatart

- ha megkapnád, akkor a hiteled nem kellene fizetned, tehát ezzel nem csak x Ft-tal kevesebbed van, hanem efelett a súlyos törlesztő is fizetendő, ami így kidobott pénz, hiszen ott a fedezet rá, csak nem adja oda

- és az előbbi, mások által javasol megoldások felsorolása

A lényeg, hogy megérted, elmondod mi a valós hátrányod ebből, és felvázolod, hogy milyen megoldások lehetnek, ezekből tud választani.

Végül bemutatod, hogy te melyik utat javaslod.

Ne akarj rögtön választ, mondd neki, hogy gondolja át, beszélje meg ismerőseivel, párjával tanácsadójával.

És szabjatok egy határidőt a beszélgetés végén, amikorra ő választ fog adni.

márc. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már többször beszéltem vele erről és az igérgetés megy csak mindig, de utoljára még megpróbálom. Már nem kéne a lakáshitelt sem fizetnünk ha nem szórakozna velem. Nincs párja, mint írtam egyedül él.
márc. 19. 17:00
 8/14 A kérdező kommentje:
Sőt egyszer azt is mondta, hogy neki több jár, mert ő ott élt édesanyámmal mindig és segített neki többet, de nincs végrendelet, tehát fele-fele. Mintha én tehetnék erről, hogy ő vénlány maradt..
márc. 19. 17:13
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha ő gondozta a szülőt, az nagyon szép dolog. Nem lehet pénzben kifejezni, de ha valahogy elismernéd neki, értékeled, és ezt valhogy “beszámítod” neki, lehet, hogy elindul a párbeszéd a megoldás felé.

Nekünk a dédihez jött a masszőr, takarító néni, egy dokinéni, és egy gondozó néni, a kajafutár és persze a családból beosztva minden napra egy látogató család (gyerekek, unokák, dédunokák).

Nos ha a szolgáltatói költségeket (takarító stb) havi szinten összeadnánk, évesítenénk és felszoroznánk az évekkel amíg jöttek, majd elosztanánk a családok számával, akkor kijönne egy összeg, amivel ki-ki hozzájárult a dédi boldog, kulturált időskori, életéhez.

Esetleg te is számoljatnál jasonlóan, hoy a testvéred mennyit segített, de tudom, ez nem egyszerű, kényes, nehezen számszerűsíthető.

A konkrét körülményeket nem ismerve 3-4MFt esetleg olyen összeg, amivel kevesebbet kérhetnél a tulajdonhányadodért.

márc. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én is hetente mentem hozzá, de ő azért élt vele, mert nem akart elköltözni otthonról, nyilván egyszerűbb volt két fizetésből lenni,ezért nem tartom ezt igazságosnak.
márc. 19. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!