Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Készpénzes vásárló esetén...

Készpénzes vásárló esetén mire érdemes figyelni? Többi lent..

Figyelt kérdés
Készpénzes vevő ha lakást venne kp- ben tehát nem utalás lenne,( max. a foglaló) mire érdemes figyelni? Gondolom célszerű nekem is keresni egy ügyvédet adás- vétel előtt. Ekkora összegnél ez mennyire biztonságos?

#készpénzes vevő
márc. 20. 12:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen biztonságos, bár az utalás kedvezőbb és biztonságosabb.

Az ügyvéd feltétlen kell (törvény szerint kötelező), és a te érdekedet képviseli, jellemzően a vevő hozza és fizeti.

márc. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%

1-es vagyok, az ügyvédet úgy értem, hogy neked, mint eladónak akkor biztonságos, ha átnézeted egy saját ügyvéddel.

A kp-t úgy szoktuk megoldani, hogy a foglaló 10%-át az ügyvédi irodában, a maradékot meg a bankfiókomba besétál és befizeti a kedves vevő.

Előtte a banknak szólok, hogy nagyobb kp-s befizetés lesz, mennyi ennek a díja.

Bemondják mennyi, és ezt még elkérhetem, ha úgy gondolom az adott vevőnél.

márc. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
De gondolom pont ezt akarja elkerülni, hogy neki kelljen befizetni. A díj v más miatt..
márc. 20. 13:22
 4/21 A kérdező kommentje:
Én ezt úgy értettem a kp- es vásárlást, hogy ügyvéd előtt adja oda a kp- t és én fizetem be majd a saját bankomnal ahol igazolom az adás vételi el honnan van.
márc. 20. 13:24
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

És mi van, ha az ügyvéd elött 300 ezer értékben hamis húszezrest rak a kötegbe????

Ezért kell bank, mert téged tuti, hogy átbasznak!!!

márc. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Értem, akkor az a legpraktikusabb ha együtt bemegyünk a bankba és ott befizetem a pénzt? Vagy ő, de aki ekkora értékben vesz lakást az a költségen ( befizetési) spórol?
márc. 20. 14:10
 7/21 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem az lenne a legbiztonságosabb, ha az ügyvéd előtt semmilyen pénzügyi tranzakció nem lenne csak a bankban..
márc. 20. 14:12
 8/21 anonim ***** válasza:
81%
Meg UV lámpázhatod a 80 milliót egyenként az ügyvéd elött 🤪
márc. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

7. Igen, ne is érj a pénzhez, közvetlenül a bankfiókba a kedves vevő fizesse be.

Ez a foglaló esetében csak annyival bonyolultabb, hogy az ügyvéd nem szokott eljönni a bankfiókba.

Emiatt a foglaló szerintem mehet kp-ban, nem ismerve az összeget, szerintem le lehet számolni és van, hogy minőségi (pénzvicsgáló) uv lámpája is van egyes ügyvédeknek.

márc. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
8- as az se rossz megoldás😀
márc. 20. 14:29
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!