Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy vidéki városban van egy...

Egy vidéki városban van egy házam, amit el szeretnék adni. Kivel érdemes felbecsültetni, hogy reális árat tudjak megadni?

Figyelt kérdés

Sajnos elég messze élek, nem tudom megnézni, mennyiért vannak eladó házak és főleg melyikek vannak hasonló állapotban, helyen, a netes portálok meg egyrészt igen erősen szórnak, másrészt főleg ingatlanos hirdetések.


A tippeket elöre köszönöm.



ápr. 3. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ingatlanbecslő irodák, vállalkozók, akik megteszik ha megfizeted érte őket.

De köthetsz rá biztosítást és akkor a biztosítónál van értékbecslő, aki kimegy és felbecsüli az értékét a biztosításhoz.

ápr. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Olyan messze laksz hogy ott internet sincs??

Igazából senki nem tud pontos árat adni, az ingatlanos olyan árat fog mondani hogy ő könnyen el tudja adni, az értékbecslő pedig nincs tisztában a valós árakkal, csak saccol.

Neked kell utánajárni hirdetési portálokon hogy kb mennyiért mennek ott az ingatlanok.

ápr. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Azért egy városban jó eséllyel akad több eladó ingatlan is az interneten. Meg ingatlanos is, ha ahhoz ragaszkodsz.
ápr. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de szerintem nem értettétek meg rendesen a kérdést.

Arra lennék kiváncsi, ki az, akivel hivatalosan is fel lehet becsültetni a konkrét ház értékét.

Nem akarok ingatlanost bevonni, csak a neten talalható eladó házakat ök forgalmazzák, ezt akarnám elkerülni, másrészt meg szerintem ott feltehetöen túlárazottak. Emellett nem lehet tudni, a város melyik részén vannak az ajánlataik, az ár szempontjából meg lényeges lenne.

ápr. 3. 18:23
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Írd be a google-be, hogy értékbecslő, meg a város nevét.
ápr. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy ingatlannak nincs hivatalos ára.

Ha ügyes vagy akkor ugyanazt az ingatlant el lehet adni 100 millióért, de el lehet adni 70-ért is.

ápr. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi az 5-ös választ, nem tudtam, hogy ez a hivatalos megnevezés és így lehet valakit találni.
ápr. 3. 20:24
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#4 Ilyenkor úgy érzem, hogy valami láthatatlan tintával íródott a válaszom.

Konkrétan leírtam neked az első kommentben kivel becsültetheted fel a házad értékét. Mit vársz ezen kívül? Nevet, címet, úgy hogy azt se tudni hol van ez a ház?

ápr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

1-es: elnézést, de az nem derült ki, hogy a neten meg lehet keresni öket. Életemben elöször akarok eladni házat, nincs semmiféle rálátásom.

Egyébként neked is zöldet nyomtam, szóval hasznos volt, csak nem teljesen egyértelmü.

Szóval ne mérgelödj, kicsit figyelmetlen voltam.

ápr. 3. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!