Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy lehet, hogy a Takarneten...

Hogy lehet, hogy a Takarneten "a keresett ingatlan nem található" jön le, ha helyrajzi szám alapján akarom lekérni a ház tulajdoni lapját?

Figyelt kérdés
Adott egy ház, megvan a helyrajzi szám - legyen 1400/1 - (település szabályozási tervén is csekkoltam), beírom és a Takarnet visszadobja, hogy a keresett ingatlan nem található. Utána próbáltam utca és házszám - pl Arany János utca 40 - alapján, akkor meg a mellette lévő ház hrsz számát - 1400/2 - dobja ki és a házszám Arany János utca 40/B. A ház elvileg Arany János u. 40, de ha ennyit írok be, akkor 40/B jön le és nem 1400/1, hanem 1400/2, ami augye szomszéd házának hrsz száma.. Majd szombaton megyek személyesen is megnézni a házat, egyelőre a Google Mapsot néztem és a kiszemelt házon is 40 van kint, mint házszám és a mellette lévő házon is 40... Nem értem, ez hogy lehet?

ápr. 10. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy változott a hrsz. Ilyen előfordul sajnos.
ápr. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Változhat a helyrajzi szám, pl. összevonhatnak két telket vagy pont megoszthatják.
ápr. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja értem. De létezne, hogy az e-közműn is rosszul van feltüntetve a hrsz? Meg ami még fura, hogy próbáltam utca-házszám alapján is keresni, de arra a szomszédét dobta ki és 40 helyett 40/B-t.
ápr. 11. 07:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát hogyne létezne. Sajnos.

Nekünk a címünk nem volt feltüntetve a tulajdoni lapon.....

ápr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na kiderült, változott a helyrajzi szám valóban. És egyelőre az van a tulajdoni lapon, hogy címképzés alatt. Jelentsen ez bármit is.

A térképmásolat az eközműn emiatt akkor lehet, hogy nem “friss”? Lehet h azóta ott is van módosulás? Mert az új helyrajzi számmal egyelőre nem találja meg a házat.

ápr. 11. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!