Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan tulajdoni lapjának...

Ingatlan tulajdoni lapjának lekérdezését le lehet valahogy tiltatni?

Figyelt kérdés
Van egy rokonom, aki nagyon jó anyagi körülmények között él a férjének köszönhetően és ezt szereti is hangoztatni a férje fizetésével együtt. Előszeretettel kér le tulajdoni lapokat is és élvezkedik rajta, hogy ennek és annak az ismerősének mennyi lakáshitel van rajta. Hát lassan én is szeretnék ingatlant venni és lakáshitel is kelleni fog. A rokon kérdezgetett is, mennyi hitel kell majd, illetve a fizetésemről is faggatott már. Eltereltem a témát. Mellesleg nem keresek sokkal rosszabbul mint a férje, csak én sajnos nem két szülőktől kapott lakással indultam neki az életnek. Nem szeretném ha azon élvezkedne majd, hogy mennyi hitelem van. Viszont a címemet sajnos mindenképpen fogja tudni. Lehet bármit tenni, hogy ne tudják lekérni csak úgy a tulajdoni lapomat? Gondolom nem, de hátha van valakinek ötlete. :(
ápr. 18. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

NEM, nem lehet letiltani.

Másrészt ha neki ez ag egyetlen élvezet az életében, akkor ne sajnáld töle.

Ha meg elöhozza a témát, akkor közöld vele, fizesse ki a hiteledet és akkor nem lesz.

ápr. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Én nem értek ehhez sajnos de most ledöbbentem el nem tudtam volna képzelni hogy ilyen van😶🙄 Elég szánalmas egy ember lehet 🙄 Ha esetleg nem lehet letiltani akkor én már előre közölném szarkasztikus hangnemben hogy "jaa amúgy X millió hitelem van csak hogy tudd mielött lekérnéd a tulajdoni lapot nálam is😏 " aztán talán kapcsol hogy elég gáz amit csinál 🤦🏻‍♀️
ápr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A tulajdoni lapról csak azt tudja, mennyi hitelt vett fel valaki. Hogy évekkel később mennyi van neki, van-e egyáltalán, azt nem tudhatja.

Kérdező!

Én eleve megszakítanám egy ilyen bunkó rokonnal a kapcsolatot. És utána már nem érdekelne, hogy mit nézeget a tulajdoni lapon. Egyébként miért kell tudnia, hol fogtok lakni? Ha előbb szakítod meg vele a kapcsolatot és utána keresel ingatlant, akkor könnyen lehet, hogy nem tudja meg.

ápr. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet letiltani.


De ki ez a rokon, hogy feltétlenül tudnia kell a leendő lakásod címét? Ha jól értem, még csak most nézelődsz. Egyszerűen ne add meg neki a címed majd, de leginkább ne tarts vele kapcsolatot egyaltalán, ha ennyire zavar.

ápr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Túl közeli rokon ahhoz, hogy megszakíthassam vele a kapcsolatot. Ha mástól nem a szüleimtől úgyis megtudja a címemet, állandó vendég náluk.
ápr. 18. 10:15
 6/11 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Miért nem a rokonodat tiltod le? Nekem ilyen rokonom lenne és ezen élvezkedne rövid úton megszakítanám vele a kapcsolatot.
ápr. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

És a szüleid ezt a viselkedést normálisnak tartják?

Ha felnőtt vagy, simán mondhatod, hogy azzal a bunkóval a jövőben te nem tartod a kapcsolatot. És kéred a szüleidet, hogy a címedet se mondják meg neki. Ha ők ennek ellenére elmondják, akkor már a szüleiddel is súlyos gondok vannak.

ápr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, mondd meg a szüleidnek, hogy ne adják ki a címet. De engem amúgy is teljesen hidegen hagyna, hogy ki hívogatja le a lakásom tulajdoni lapját, suttyókkal meg nem tartanám a kapcsolatot. Ha ott vannak a szüleidnél, te akkor nem mész, ennyi
ápr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Karácsonykor is ott vannak. :( A szüleim sajnos teljesen megbízhatatlanok, mindent az ég világon kibeszélnek, ennél sokkal intimebb dolgokat is. Hiába kérném meg őket. Sőt szerintem ha megkérném őket, kérdés nélkül is továbbadnák az infót. :D
ápr. 18. 10:40
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A kellemetlen emberekkel nem muszaj tartani a kapcsolatot, tokmindegy, hogy milyen kozeli rokon. Azt is lehet kozolni felnottkent, ha kifogasolsz valamit a viselkedeseben. Nehogymar neked kene vedekezned masok rosszindulataval/bunkosagaval szemben...
ápr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!