Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ez így működhet?

Ez így működhet?

Figyelt kérdés

Most jelenleg egy 1 szobás lakásom van a 13.kerületben.Már kezdjük kinőni ezt a lakást, úgyhogy arra gondoltam, hogy egy 2 szobásba költöznénk. Viszont ebben a kerületben kb 1 millió forint a négyzetméter ára a lakásoknak, amit nem tudunk sajnos kifizetni. Nem szeretnék hitelt felvenni, úgyhogy arra gondoltam, hogy ha eladnánk a mostani saját tulajdonú lakásomat, akkor annak az árából plusz a saját félretett pénzemből tudnánk venni egy nagyobbat.

Ez így hogy működik? Lehetséges hogy ez működne így? Mennyi idő a beköltözés, illetve hogyan működne a folyamat? Vagy ha esetleg ez nem egy reális dolog akkor van más ötletetek is hogy hogyan lehetne nagyobb lakásba költöznünk?



ápr. 21. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

"Viszont ebben a kerületben kb 1 millió forint a négyzetméter ára a lakásoknak"

Most még lent van a piac, tehát 20% alkut még abban a kerületben is be lehet kalkulálni.

Egy kerület baromi nagy ahhoz, hogy egy nm-árról beszélhessünk, a fejemet rá, hogy az egyik utcában az egyik lakás nm-e 500-at ér, míg 80 m-rel mellette van, ami 2 M-t.

A lakások adottságai és állapota is erősen differenciálja az árakat.

Szóval ilyen nincs, hogy az egész kerületben mindenhol 1 M.

Simán lehet a tied 1,5 M, amiből 2x akkorát tudsz venni, ami 750/nm.

Keresés kérdése és marketing stratégia.

ápr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez így működihet csak bele kell írni a szerződésbe hogy X hónapig ti még a lakásban akartok maradni és ezt a vevőnek is el kell fogadnia nyilván és így nem biztos hogy olyan könnyű lesz az eladás. Legalábbis én nem vennék olyan lakást ahol az eladó még pl fél évet bent akar lakni. De 2-3hónap szerintem reális lehet. Nézegessétek folyamatosan a lakásokat. És ha sikerült eladni a tiétek akkor legalább lesz kinézve lakás és mehettek oda intézkedni ez is gyorsítja a folyamatot hogy nem a lakásotok eladása után kezdték nézelődni.
ápr. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs vevő amíg foglalózott volna, addig csak nézelődjetek. Amint megvan akkor lehet komolyan venni a keresést.
ápr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na, hát ez lenne az ingatlanos szakma egyikfeladata. Összeszervezni az adás-vételeket.
ápr. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!