Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egyetértetek azzal, hogy aki...

Egyetértetek azzal, hogy aki kertes ingatlant szeretne, annak ideálisabb családi házat venni állandó lakhatásra, mint lakásban lakni, és kertes nyaralót venni, és/vagy fenntartani mellette?

Figyelt kérdés

máj. 14. 13:35
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
22 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az az ideálisabb, ha 2 házad van, és legalább az egyiknek nagy kertje van.
máj. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk úgy történt, hogy volt egy lakásunk, vettünk egy nyaralót majd kiköltöztünk oda véglegesen annyira bejött.
máj. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Változó... Ha olyan típus vagy, mint én, akkor jobb a kertes nyaraló vagy csak akár kert/tanya (ki hogy mondja, pl. Tolnában tanya, Baranyában kert). Én sokkal előbb és sokkal szívesebben csinálom meg azt a melót, amiért kvázi elkell menni, mint ami otthon vár. Ami otthon vár, az ott van előttem, csak rá kell nyissam az ajtót, ennek okán halogatom, hogy jól van, majd délután megcsinálom... OK, majd holnap... Valaki viszont fordítva van ezzel és gyűlöli, hogy a munkáért még el is kell menni vagy hogy mittomén leugranának a nyaralóba hétvégén és tudja, hogy Őt ott biztos a fűvágás, bokornyírás vagy avarszedés várja nem a hideg sör meg a nyugágy.

Ennek ellenére megcsinálom az otthoni melót is (fűvágás, egyéb kerti munka, ilyesmi), de ha arról van szó, hogy a nyaralóban van meló, azt szívesebben. Még mindig úgy vagyok vele, hogy lakásban nem szeretnék lakni, annak ellenére sem, hogy a kerti munka van, hogy terhes, (hazudok, többnyire terhes).

máj. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Van egy 55m2 panellakásom a városban.

21km-re a várostól pedig van egy kicsi körbekerített kertem (600m2) rajta pedig egy 36m2 hétvégi házam.


Hétköznap általában a lakásban vagyok,onnan megyek mindig dolgozni,kényelmes,mert közel van onnan a munkahelyem(gyalog)


Pénteken csak 14:10-ig szoktam dolgozni,haza megyek a lakásba és onnan megyek ki a kis házba,a péntek estét már ott szoktam tölteni


A hétvégéket mivel azok nekem mindig szabadok úgyszintén a víkendházban töltöm.


Nekem6nez így vált be,nem cserélném el semmiért.

máj. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Nekem önálló telken lévő új családi házam van. Manapság az ikerházak zsúfoltságában érdemes kiemelni ezt a drága extrát.

Alacsony forgalmú úton, de a falu központjában. Motorfűrész nincs, mert mindenki gázzal fűt, fűnyírást heti 1x csinálja mindenki. A flex szintén ritka esetek közi tartozik, szerencsére itt senki sem barkácsolgat.

Kutyák nem igen ugatnak, mert kevés inger éri őket. Nyitott ablaknál lehet aludni, a hűtő és a mosogatógép nagyobb zajt csap, mint amit kintről hallok ilyenkor.

Igazából van minden a faluban: orvos, fogorvos, posta, bolt, kocsma, de boltba nem ide szoktam járni, kocsmába meg alapból nem megyek.

Munkába beérek 25 perc alatt, szerintem jobb időt megyek, mint sok városi. A belvárost csúcsforgalomban szintén ennyi idő alatt érem el, gyér forgalomban 15-20 perc. A multik és bevásárlóközpontok elhelyezése kifejezetten kedvez az autósoknak, ez 15-20 perc.

Nem kertészkedek nem is tervezem, csak füvem van, amit szorgosan nyírok hetente. Nálam itt véget ér a dolog.

Semmi értelmét nem látom egy víkendháznak, mivel a családiház alapból hozza ezt az extrát.

A városi lakássokkal az a bajom, hogy aránytalanul drágák az új házakhoz képest. Legalábbis ilyen távolságból biztosan, és min 1,5x akkorát lehet az árából építeni. Ezért mindennek van helye, és nagy az élettér is.

máj. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nem, én azzal értek egyet, hogy nem vagyunk egyformák és mindenkinek más dolgok fontosak.

Nekem jelenleg egy kertes házam van és van egy nyaralóm. Mindegyiket szeretem és teljesen elégedett vagyok ezzel a kombóval. Viszont nem mondom, hogy a jövőben mikor már idősebb leszek, nem fog ez változni. Sok összetevős, ki mennyire szereti a ház körüli munkákat, mennyire bírja, milyen az egészsége, stb.

máj. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Városi lakás és mellé egy téliesített nyaraló nagy kerttel az ideális nekem.
tegnapelőtt 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!