Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Raterhelhetik a vevore azelado...

Raterhelhetik a vevore azelado kozmutartozasat?

Figyelt kérdés
Ha szerződés aláírás után derül ki h kozmutartozasa van az eladónak amit nem rendezett ki es nem is tudja kifizetni akkor nekem kell kifizetni? Ugye adasveteliszerzodes aláírás megtortent is most lesza kozmuatiratas.

máj. 14. 17:38
 1/7 L.. István ***** válasza:
91%
Nem. Nem az ingatlan tartozik, nem is az új tulaj, hanem az eladó. Ha rendesen írtátok az óra-állásokat a szerződésre nem lehet bajod.
máj. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Adásvételi szerződésnél senki sem tudja pontosan mennyi közmű tartozás van.

Ez óra átírásnál derül ki,ezért kell az órát lefényképezni.A felhasznált fogyasztást mindig az eladó fizeti.Ezt akár helyben is lehet.

Ezért jó,közmű átírásnál mindkét fél ott van.Úgy is van mit aláírni ekkor.

máj. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Amikor a közművek a nevedre kerülnek azt akkor lehet megtenni ha a korábbi szerződő fél kifizeti. Amíg nincs kifizetve addig nem változtatnak a szerződésen - nem kerülhet a közmű a nevedre, a tartozás a korábbi tulajé.

A beköltözéskor vagy a kulcs átvételekor le kell fényképezni a mérőórákat közösen és akkor nem lesz vita azon, hogy kinek mennyit kell fizetnie a szerződés átírásakor.

ha az eladónak közműtartozása van akkor kifizeti abból a rengeteg pénzből amit épp most fizettél ki neki a lakásért.

máj. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
80%
Volt már téma. Pl kikötött vizet nem kötnek vissza míg mincs rendezve a tartozás. Címet néznek az mindegy ki a tulaj.
máj. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerződésben szoktak is nyilatkozni, hogy nincs tartozás, tehermentesen adja át az ingatlant.

És átadás-átvételi jegyzőkönyvet kell csinálni (birtokba adás napján logikus, hisz onnantól más a fogyasztó). Azon rajta lesz, hogy milyen óraállástól fizet az új tulaj. És kérik a közműátírásnál is. Ezt a papírost mindketten alá kell írjátok, hogy szerintetek oké, jó számok vannak rajta. Fotót is csináljatok, az a biztos, meg online bejelentésnél kérhetik is. Átírás után meg a régi tulaj fog kapni egy végszámlát.

máj. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Egy tanács kérdező, az utolsó 10% kifizetését a vételárnak kösd ahhoz, hogy minden rendben legyen az ingatlan átadásával! Akkor ha gond van a közműveknél abból a pénzből lehet együtt rendezni az eladóval a tartozást, mielőtt lelép.
máj. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak igaza van. Attól hogyayzerzodesbe az áll htehermentes attól még nem biztos hogykiis fizette, most így jártam. Mondta hozzá a 0 as igazolasokat, de nem bíztam benne hát kiis derült h tobb100 ezres tartozás vannak, és át se tudtam. Olna íratni a kozmuveket a tartozás kirendezeseig. Nyilván neki nem volt pénze, a foglalot amitadtam abból se a tartozasait rendezte. Én fizettem ki mindent úgy hogy nem vartam meg a kamu 0as igazolási hanem bementem a kozmuvekhezes a visszatartottpenzbol rendeztem ki.
máj. 16. 11:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!