Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol találom az ingatlan/ház...

Hol találom az ingatlan/ház építésének az évét?

Figyelt kérdés

Ki kértem az ingyenes szemle, és teljes változatokat, a földhivatalból online. A térkép másolatot is kifizettem most 3000ft ért. De nem találok rajta semmi ilyen fajta adatott?


Vagy ha én az otthonfelújítási támogatáshoz szeretném ezt benyújtani, ők tudják értelmezni a rajta lévő adatokat?

Lehet nem konkrétan van leírva?


Vagy ha személyesen igénylek ilyen papírokat a járási földhivatalban, azokon rajta lesznek a szükséges évszámok?



máj. 17. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Földhivatalban azt tudják megmondani mikor jegyezték be az épületet. De az sem mindig jó.
máj. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Önkormányzat épités ügyi hatóságnál,mikor adhattak ki lakhatási engedélyt.

Hogy ezt neked valamelyik irodai munkatárs a "pincébe vagy a padláson "lévő

poros iratok közt nem valószínű hogy keresni fogja .

Majd irják,a keresés sajnos nem járt eredménnyel.

A környékben lakóktól érdeklődj.

máj. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem. Azért megpróbálom majd személyesen.


A II. részben

A 7. tulajdonosig látom, ez van előttem.

Ott 1993.06.23 a bejegyző határozat, mikor megvásárolta.


Az I. részben pedig egy 2005.12.16 törlő határozat.

Majd egy 2005.12.16 bejegyző határozat is van


......./2005.12.16

Ingatlan-nyilvántartás átalakítása a DAT forgalombahelyezésével.


Ami valószínűleg a garázs/gazdasági épület miatt lett.

De ezt is vásárlás utáni években lett építve (félkészre) nem értem miért 2005nek van írva.

máj. 18. 23:57
 4/4 A kérdező kommentje:

Mondjuk a pályázatra elvileg van olyan említés. hogy "ha a tulajdoni lapon nincs lakóingatlan vagy évszám jelölve, úgy használatbavételi engedély vagy földhivatali térképmásolat is kell" vagy valami hasonló szöveg.

Akkor feltételezem ezt a használatbavételi engedélyt kell majd megigényelnem.. még legalább is

máj. 18. 23:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!