Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a menete, hogy 50%(apa)-50%...

Mi a menete, hogy 50%(apa)-50%(anya) tulajdonrészből, 25%(apa)-25%(anya)-25%(fiú gyermek)-25%(lány gyermek)-re legyen átírva a lakás?

Figyelt kérdés

Hogyan kell csinálni?

Kb. mennyibe kerül?


Mind a négy fél szóban megegyezett róla, és arról is hogy utána eladják a lakást. (Mindkét gyermek nagykorú!)


A kérdés arra irányul, hogy lépésről lépésre hogyan lehet ezt kivitelezni hivatalos úton és hogy nagyjából mennyibe fog ez kerülni egy 100millió Ft-os lakás esetén?



máj. 23. 21:43
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Az ingatlanon kb. 4 millió hitel van.

Ügyvédek mennyit szoktak elkérni a szerződésért kb.?

máj. 23. 21:46
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
Van értelme átíratni - milyen jogcímen?- a lakást? Ha úgyis eladják, elosztják a pénzt és kész. Van valami oka, hogy eladás előtt átírják a gyerekekre is?
máj. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ajándékozás adó mentes, de ha 5 even belül adjátok el a kölköknek adózniuk kell.


Sokkal gazdaságosabb, ha eladjátok így ahogy van. Ha meg van 5 éve nincs adó rajta, a kölköknek oda ajándékozzátok a részüket

máj. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Indok a következő: 3 fél nem tanúsít bizalmat 1 fél felé, tehát fent áll a veszélye, hogy apuka fogja magát és lelép 50%-al, hiába mondja h ő majd adni fog belőle meg ilyenek...
máj. 23. 22:25
 5/24 A kérdező kommentje:
Vagy az is opció lehetne, hogy eladják a lakást így 50-50% viszont iratunk egy szerződést, hogy az eladási ár 25%-át az egyik gyermek a másik 25% a másik gyermek kapja? Ilyet lehet hivatalos úton?
máj. 23. 22:39
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

"fent áll a veszélye, hogy apuka fogja magát és lelép 50%-al, hiába mondja h ő majd adni fog belőle meg ilyenek..."


Megteheti mivel az övé, és nem köteles a halála előtt odaadni a gyerekeinek az örökségüket. 50 millióból meg azért tudna magának venni egy hitel mentes lakást, mint ahogyan te is.

máj. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs bizalom abban, hogy odaad 25%-ot, akkor abban miért van, hogy aláírja az ajándékozási szerződést?

Egyébként igen. A hivatalos út, hogy ügyvéd és ajándékozás címszóval a gyerekek nevére kerül. Ügyvédi és földhivatali költséget kell fizetni, ez olyan 0,5-4% között szokott mozogni, ügyvédfüggő, de én keresnék olyan ügyvédet, aki fix díjas, mivel nem adásvételt kell bonyolítania.

Ahogy mondták viszont, ha 5 éven belül eladjátok, nekik adózni kell utána és ha esetleg első ingatlanuk volt, akkor eleshetnek másik vásárlásánál egy-egy első ingatlanszerző kedvezménytől. (Bár ezek jelenleg amúgyis kb. a "mintha nem is lenne" kategóriák ugye.)

Szerintem a legegyszerűbb az adásvételi szerződés és meg kell határozni, hogy kinek a számlájára mennyit utalnak. Ügyvéd tud segíteni.

máj. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs bizalom, hogy odaad 25%-ot akkor az ajándékozási szerződést sem fogja aláírni.
máj. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Azért van erre szükség, mert mi 3-an külön akarunk költözni, viszont h vegyünk egy olyan ingatlan ahol 3-an eltudunk férni ahhoz legalább az eladási ár 3/4-ére van szükség, és apuka a maradék 1/4-ből kényelmesen eltud költözködni egyedül egy saját egy szobás panelba vagy albérletbe stb..


Tehát anyukát megilletné amúgy is az a 3/4 mivel ő fogja a hátán cipelni a két gyereket magával azok után, hogy tönkre ment a család nem az apuka..

máj. 24. 09:45
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt én értem, ettől függetlenül a fele tényleg az övé, és nem az szokott dönteni, hogy mi lenne fair play...


Nővérem 10 hónapos csecsemővel került saját lakásból albérletbe válás után, nem két felnőtt gyerekkel..


Gondolom amúgy hitelképes vagy, gyerekek is nagyok, nem baj ha ki kell egészíteni valamennyivel (lakáshitel). Apuka mit szól hozzá, hogy ezt a felállást szeretnéd? Fog fizetni gyerektartást, vagy nem ?


Bocsi, elkalandoztam. Egyébként az ajándékozás lenne a legjobb ebben az esetben, de tényleg számolni kell azzal, hogy a gyerekeknek majd adózni kell az eladás után. Így most arról van, szó, hogy mind a kettőtöknek ajándékozási szerződést kell kötnötök, hogy mindenki a saját tulajdonrészének a felét valamelyik gyerekére írja.


Együléses történet, egy hó ügyvéd megoldja, ennek az ára sokszor függ az ingatlan értékétől, stb.


Szerintem 200.000-ben megáll, én adásvételit is írtam 100.000 körül, itt ha 2 szerződés van és földhivatali ügyintézés, akkor kb ennyiből találsz már egy nem túl drága ügyvédet.

máj. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!