Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tégla vagy könnyűszerkezet?

Tégla vagy könnyűszerkezet?

Figyelt kérdés
Családi házakat nézegetünk, vagy nagyo öreg téglaépításűt vagy újépítésű de könnyűszerkezetesre futná a pénzből. Tapasztalatok?

2013. febr. 8. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Itt Magyarországon nem olyan nagyon elterjedt,a könnyű szerkezetes. Szerintem nem éri meg a falakon a sporolás,/ nem eget rengető a különbség / Az alapzatán sem akkora a különbözet. A födémet meg a tetőt szokták ugyan azzal a technológiával csinálni,válasz falazni is.Számoljátok ki a különbséget ,és nektek kell ezt eldönteni,hogy megéri-e,NEM MÁSNAK !!. Tudok a környékemen 3-at is. Laknak bennük,élnek ők is,ugyan úgy.De mielőtt az mellett döntenél, nézd meg ,hogy hogyan is épül az a ház. Nehogy meglepődj !
2013. febr. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Én a könnyűszerkezetesnél maradnék.Van egy kb 8 éves ilyen ház a családban .A ház gyorsan és olcsóbban készült el .

De olyat is tudok ahol nem a pénz kérdése volt ,mérnök család nagyon jó anyagiakkal

és ilyet csináltattak .

2013. febr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Időtálló minőség.


( Akár száz éves előrelátható élettartam, stabil szerkezet. Kiemelkedő műszaki minőség.)Ránéztem egy k.szerkezetes házakat építő oldalra és ez szemet szúrt.Azzal dicsekednek hogy 100 évig is állni fog jó esetben 200000 ért m2 e.Na neee.Egy házat ne 100 évre tervezzünk ha meghalok örökölnek utánam egy házat ami már csak 60 évig JÓ? Azután az unokám meg örököl egy lejárt szavatosságú valamit.100 évnél régebbi vájogházak még mindig állnak alap és szigetelés nélkül is még ha nincsenek is már kiváló állapotban. Inkább tégla, szerintem meg se tudnák mondani milyen sokáig állni fognak ezek a házak.

2013. febr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Téglát ha nem vizesedik a ház. Nem árt megkopogtatni a falat a fürdőszobánál és ahol esélyes a vizesedés. Ha előttetek nem javították ki a vakolatot, akkor már látszódnak a hibák. Ha nem jött elő ez a probléma, akkor már nem is fog.
2013. febr. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
inkább tégla. ezt pár év múlva jól lelehet szigetelni és van hőtartó tömege. a könnyűszerkezetesnek nincs tömege, így gyorsan kihűl és fel is melegszik (nyáron is).
2013. febr. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
29%

Egyértelműen könnyűszerkezetes!

Nagyon jó hőszigetelésű! Télen alig kell fűteni, nyáron pedig ha van egy klíma nagyon jó hűvös (megtartja a hideget is).

A tégla szerintetek jobb? Hát a 15-20 éves elavult téglaházak kifűthetetlenek! Vizesedhetnek!

Azért mert állnak 200 évig azzal sokra nem mész!

Egy 30 éves téglaház is szar! Mert elavult technikával épült!

2013. febr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!