Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az előre fizetős villanyóra...

Az előre fizetős villanyóra előny vagy esetleg hátrány is lehet lakás eladáskor, vételkor, albérleteztetéskor?

Figyelt kérdés

Ki lehet cseréltetni a villanyórát előre fizetősre.

Ez előny vagy esetleg hátrány is lehet? Ti mit szólnátok ehhez? Nem tudom, mennyi az oda-vissza váltás költsége? (Védett fogyasztóknak pl. úgy tudom ingyenesen lecserélik előre fizetősre...)


Mondjuk albérlet esetén, főleg, ha nagyobb fogyasztó (pl. légkondi) is van, akkor előnyös, hogy nem lehet adósságba verni a főbérlőt, hanem annyi áramot tud használni a bérlő, amennyit előre kifizet és nyomon lehet követni a költségeket.

Saját tulajdonú lakás esetén is megakadályozható így a túlköltekezés, viszont cserében nem lehet előre túl sokat fogyasztani úgy, hogy "majd később rendezem".



2013. máj. 26. 10:31
 1/3 anonim válasza:
Úgy tudom hogyha szociálisan rászoruló vagy akkor ingyenesen kérheted az ef mérő felszerelését, viszont ha 3 éven belül kéred a hagyományos mérő visszaszerelését kb 20ezerbe kerül. Ha bérbe adod érdemes felszereltetni, így nem tud az albérlő tartozást csinálni.
2013. máj. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ja és ha nem vagy védett fogyasztó akkor is kérheted csak az kb. 20ezerbe kerül, de érdemes felhívni az áramszolgáltatót vagy egy e.-mailben kérni pontos tájékoztatást. Utolsó voltam.
2013. máj. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezt értem, köszönöm. De a kérdés inkább az lenne, ha ti vevők vagy albérlők lennétek, örülnétek-e az előrefizetős rendszernek, semleges lenne, vagy inkább negatívumként értékelnétek?
2013. jún. 1. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!