Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Valaki vett már lakást így?

Valaki vett már lakást így?

Figyelt kérdés
Venni akarok egy házat, de nincs pénzem annyi amennyi kéne. Megbeszéltem egy rokonommal, hogy ő ad pénzt a ház pedig kettőnk nevén lesz, de én fogok ott lakni. Viszont ha eladnám a házat akkor feleznénk az összeget vagy ha kifizetném később akkor csak az én nevemre kerülne. Ilyet lehet?
2013. máj. 28. 00:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehet. Ha kifizeted, akkor valójában megveszed tőle a részedet. Ez költségekkel jár.

De a közös tulajdonnak hátrányai is vannak. Ha később tatarozni kell a házat, vagy igényt tart a saját részének használatára, akkor ezt is tudomásul kell venned.

2013. máj. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1. Ha közösen veszitek meg a házat (kettötök nevén van), akkor TE nem tudod eladni az Ö beleegyezése nélkül.


2. Ha csak te laksz ott, akkor a saját része miatt kérhet töled lakáshasználati dijat, amit neked fizetni KELL.


3. Söt ha valamilyen módon kifizeted neki arészedet, attól az ö tulajdonjoga nem szünik meg.


4. Ha idövel kifizeted és ö beleeegyezik a tulajdon megszüntetésébe, akkor hivatalosan VAGY megveszed a részét - és ekkor neki a vételár után adózni kell, neked meg illetéket fizetni, VAGY odaajándékozza - ilyenkor viszont 15 éven belül az esetleges örökösei megtámadhatják az ajándékozást és követelhetik a köteles részt az illetö házrészéböl.


A helyedben nem mennék ilyenbe bele, mert majdnem 100%, hogy valamilyen módon ráfizetsz.

2013. máj. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem fog becsapni, ebbe biztis vagyok. A keresztapámról van szó akit apámként szeretek ő a fiaként. Azt mondta hogy annyit ad a házba amennyit csak kell, ráérek visszaadni visszaadnom. Erre mondtam én neki ezt hogy akkor legyen a kettőnk nevén. Tehát 100%ig biztos vagyok benne, hogy nem fog semmit követelni se ő se a családja.
2013. máj. 28. 08:05
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja és ha el akarnám adni akkor első szóre belemenne, ha meg igényt tartana arra hogy ott lakjon az se zavarna, de nem akarna ott lakni.
2013. máj. 28. 08:07
 5/10 anonim ***** válasza:

"Nem fog becsapni, ebbe biztis vagyok. A keresztapámról van szó akit apámként szeretek ő a fiaként."


Sokan buktak már bele ilyenbe, valamiért összevesztek és a másik már ragaszkodik is a jogaihoz. (Meg ha netán meghalna, a fél lakást a gyerekei vagy egyéb rokonai öröklik, és ebbe már nincs többé beleszólásod)


Ha biztosra akarsz menni, akkor NE résztulajdonosként legyen bejegyezve, hanem hivatalossa, papiron adjon neked kölcsön X összeget. Akkor az ö pénze biztositva van, meg neked a lakás is.

2013. máj. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mert ilyet lehet, hogy kölcsön ad valamennyi pénzt? Ezt nem tudtam, akkor természetes, hogy egyszerűbb megoldás lenne.
2013. máj. 28. 11:55
 7/10 anonim ***** válasza:

Természetesen adhat bárki bárkinek kölcsön pénzt, csak kamatot nem kérhet.


A hivatalos papiron meg fel kell tüntetni, hogy

ki ad kinek kölcsönt (mindkettönél teljes név, születési dátim, hely, anyja neve, lakcim, igazolványszám), mennyit (számmal és betüvel is kiirva). Ha meghatározott ideig vissza kell fizetni, akkor ezt is bele kell irni, ha nem, akkor azt, hogy az adós akkor fizet, amikor tud.

Ezt két (nem rokon) tanu elött kell aláírni, akiknek az adatait ugyanúgy bele kell írni, mint a kölcsöadó és a kölcsönvevöét, és nekik is alá kell írni.


Legalább két példányban kell elkésziteni, igy mindkét félnél marad egy.

2013. máj. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És ezt így ügyvéd meg minden nélkül lehet?
2013. máj. 28. 12:47
 9/10 anonim ***** válasza:

Elvileg lehet ügyvéd nélkül is, csak mindent bele kell irni, amit emlitettem.

De ha elmentek közjegyzöhöz, az sem kerül sokba és akkor garantáltan nem lehet benne alaki hiba.

2013. máj. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
KÖszi szépen a tanácsot, rengeteget segítettél!
2013. máj. 28. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!