Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlási illetékfizetést...

Lakásvásárlási illetékfizetést hol és hogyan kell kérelmezni - egyáltalán kell-e?

Figyelt kérdés

Van valami letölthető nyomtatvány, vagy online is kitölthető bármi? Egyáltalán hogy működik ez? Kérés nélkül nem jönnek?


Nem találok neten sehol sem tájékoztatást, se elérhetőséget, bár bevallom azt se pontosan tudom, hova kell keresni.


Valaki világosítson fel légyszi!



2013. jún. 4. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell tenned semmit!

Az ügyvéd, aki az adásvételi szerződést elkészítette, nemcsak a földhivatalhoz adja be a szerződés egy példányát, ami alapján a tulajdonjogot átírják. Nekik rendszeresített a nav egy nyomtatványt, amelyiken ők kötelesek jelenteni feléjük az általuk lebonyolított ügyleteket. Ebben benne az eladó-vevő adatai és az ingatlan pontos adata.

A nav ez alapján majd kimegy, megtekinti, felértékeli az ingatlant, és kirója az illetéket. Ebbe hónapok is beletelnek, nem kell idegeskedni, a "nav nem felejti el"!

2013. jún. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Értesítenek, ne aggódj.


Nem minden esetben mennek ki. Viszont ha véletlenül nagyon jó áron vettétek az ingatlant, akkor a szemetek ne rebbenjen, amikor a NAV "piaci szintre" (=amit szerintük ér) emeli az árat, és az alapján kéri az illetéket, nem a szerződéses ár alapján...


Engem megleptek vele, 16,9-ért vettem, 21-re értékelték, 19-re alkudtam, így is 100 000-es tételt húztak még ki a zsebemből...

2013. jún. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat! Igen, adásvételi aláírásakor januárban az ügyvéd kitöltötte a Navos papírokat is, amit a földhivatalhoz kellett beadni.

Szóval, akkor nem minden esetben jönnek ki felmérni sem, hanem 1x majd jön a level, hogy a bejelentettek alapján mennyi az illeték?

Igazából azért vagyok kiváncsi, mert inkább akkor jöjjenek, mikor nincs bent se a milliós konyha, se légkondi, se semmi. Uj lakás, nyilván ha mar fullos lesz, többre értékelhető, csak ugye nem úgy vettük...

2013. jún. 4. 21:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Az nem gond, mert ezeknek az utólagos dolgoknak a számlája később van keltezve, mint az adásvétel, így azt bemutatva, annak értéknövelő hatása nélkül számolnak.


Persze, ha nincs számla, akkor az szívás...

2013. jún. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Van számla, ha jól emlékszem nem kellett mindet beadni a bankba. De az ügyvéd irt igazolást is a befizetésekről, elég lehet az is?
2013. jún. 5. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!