Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha 150 ezres havi nettó...

Ha 150 ezres havi nettó fizetésetek és 5-6 millió önerőtök lenne, mekkora hitelt mernétek felvenni?

Figyelt kérdés

Inkább vásárolnátok egy szerényebb, de azért élhető méretű lakást 7-8 millióért (60 nm2-es, 3 szobás panel, 30+ éves lakótelepi társasházban, lakható állapotban),

amihez a szükséges 2 milliót kb. 40 ezres törlesztővel akár 5 év alatt is visszafizethetnétek,


vagy mernétek nagyobban gondolkodni, és 20 éves hitellel egyből az álmaitokhoz közelebb álló lakást/házat vennétek meg (kb. 14-15 millió - zöldövezeti; tégla; újépítésű; azonos alapterületű, de jobb beosztású; alacsonyabb rezsijű)

?


2013. jún. 10. 12:34
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*adóstárs nincs, egyedül veszitek fel a hitelt
2013. jún. 10. 12:35
 2/15 anonim ***** válasza:

Én valószínűleg a 3. verziót választanám:

Még gyűjtögetnék 1-2 évig és az 1. verzióban lévő szerényebb lakást venném meg, de hátradőlve, hogy nincs hitelem. Vagy ha ez nem lehetséges, akkor arra a hiányzó pár millióra vennék csak fel hitelt.

2013. jún. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
De az is lehet, hogy panel helyett inkább egy kisebb, de új építésű garzont vennék, hogy az óriási rezsi ne menjen el a "semmibe", hanem gyűljön a nagyobb lakásra.
2013. jún. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mindenképpen az első,a 2.nagyon rizikós 150 ezres nettóval,abba csak akkor mernék belevágni,ha legalább 300 ezer nettóm lenne.
2013. jún. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem vennék fel hitelt. Ha szegény vagyok azért, ha gazdag, azért.
2013. jún. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Akkor még pár infó...

a garzon azért nem opció, mert nem egyedül költöznétek és pár éven belül tervben a gyerek is.


Egyébként a 3. lehetőség tetszene a legjobban nekem is (hitel nélkül egyből sajátba), de már így is 7 éve várunk (ebből 3 év gyűjtögetés) és egy örökségnek köszönhetően most nőtt ennyire az önerő, hogy reális lehessen a hitel.

2013. jún. 10. 12:47
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha valóban a kettő közül lehet csak választani, akkor azért az utóbbi, mert egy 60 m2-es panelnak annyival nagyobb a rezsije,hogy már a törlesztővel akár azonos nagyságrend. Viszont, ha azt nézzük, hogy az önerő is ilyen nehezen jött össze, akkor nagy falatnak tűnik a 20
2013. jún. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
éves hitel. Valahol a kettő közötti megoldást kéne találni, picivel kisebb lakás,(45 m2 körülibe már el lehet férni babával is) de mindenképp új építésűt javaslok. (Már kötelező energetikai tanúsítvány készíttetése eladáskor, abból elég szépen összehasonlítható két lakás és következtetni lehet kb. a fogyasztásra.)
2013. jún. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A jelenlegi korulmenyek kozott, nem mernek hitelt felvenni, mert akarki akarmikor elvesztheti az allasat es akkor hogy torleszti tovabb a hitelet?!

Inkabb az elozo valaszadohoz hasonloan egy kisebb lakas 6 milliobol opciot valasztanam, vagy meg valahogy gyujteni hozza es kesobb egy jobbat.

2013. jún. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Én is hasonlón gondolkozom, nekem annyiban jó, hogy 10 m-ért vehetem meg ahol lakok, újépítésü, kis rezsijü, nagy. Én eddig ellene voltam a hitelnek, de most azt vallom, 2-3 m önerö utàn felvennék a maradékra hitelt, kb. 15-20 évre, és ezt 2-3 év alatt visszafizetném ''koszos'' pénzböl.
2013. jún. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!