Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tudhatnám meg, ki a...

Hogyan tudhatnám meg, ki a telek tulajdonosa, és mi ennek a teleknek a helyrajzi száma? Hol lehet ezt intézni?

Figyelt kérdés

Van egy faház, aminek tulajdonosa egy kórház, de a telek, amin a faház áll, az már nem a kórház tulajdona.

Nem tudom a telek méretét és a helyrajzi számát sem. Hogyan és hol lehet úgymond lekérni a helyrajzi számot? Mit kell meglépnem ahhoz, hogy ezeket az információkat megtudjam?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. júl. 18. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Cím alapján kérd ki a tulajdoni lapot.
2013. júl. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Menj be a földhivatalba és ott cím alapján tudnak neked segíteni.
2013. júl. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Oké, de honnan? A földhivatalból? Ha igen, melyikből? Mert a kórház Szolnok megyei, a faház meg Heves megyében van. És mennyibe kerül egy ilyen kikérés?
2013. júl. 18. 12:19
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi neked is 2es a választ! Csak most láttam, hogy írtál.
2013. júl. 18. 12:20
 5/10 anonim ***** válasza:
A telekre vagy kiváncsi így a telek helyének megfelelő földhivatalból tudod kikérni. A nem hiteles másolat talán ~2500 Ft
2013. júl. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2013. júl. 18. 13:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Mindig az ingatlan címszerinti földhivatalához menj..de..

asszem már hálóba vannak kötve, és kormányhivatalban is kaphatsz birtoklapot. kérdezd meg a polgármesteri hivatalt...ne ragaszkodj a hiteles változathoz, elég akkor azt kérni, ha komolyra fordul a téma.


egyébként a csak betekintés az ingyenes..aztán eldöntöd, hogy kell e papíralapú..

vannak futárcégek, akik ezt is megoldják..


gúgli a barátunk..baromi okos.beírod: tulajdoni lap beszerzés...

2013. júl. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sayrux ***** válasza:
Ha van ügyfélkapu kódod vagy esetleg ismerősödnek van akkor neten is letudjátok kérni cím alapján. Egy nem hiteles tulajdoni lap 1000 Ft.
2013. júl. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy ingatlanirodába bemész és ha jófejek, másnapra ott a papír. Nekem nem volt ügyfélkapus regem ami elég bonyolult, így egy ezresért kaptam egy nem hivatalos másolatot. Általában 1-2 hét mire legalább a szélére bejegyzik a lapnak ha történt változás.
2013. júl. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha tudod a címet èn is megmondom
2017. aug. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!